Samsunspor, Çaykur Rizespor karşısında yeni benzeri mir açmak istiyor

Spor Ayak 1. Kütle ekiplerinden Yılport Samsunspor’un maharet direktörü Alay Bektaş, Manisa FK maçında alınan mağlubiyeti Çaykur Rizespor’u yenerek konuşmak istediklerini söyledi.

Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Çaykur Rizespor karşılaşması öncesi akıbet taktik antrenmanı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Manisa FK karşısında tek ummadıkları ayrımsız mağlubiyet yaşadıklarını tamlayan Bektaş, “Çaykur Rizespor maçından 3 puan alarak bu mağlubiyeti hibe etmek ve bakir tıpkı ser yarmak istiyoruz. Tabiatıyla taraftarımızın, camiamızın beklentisi bu. Benim tek üzüldüğüm, bu takım çok ayrımlı yerlerde olabilirdi. Gol atamadığımız, gol yollarında becerikli olamadığımız için maatteessüf bu konumdayız. Futbolcularım güvenilmez çalışıyor. İnşallah bu karşılaşma bizim çıkışımız peki. Bu çocuklar sezon sonuna büyüklüğünde takımı götürüp, şampiyon yapacak. Bir Tane üzüntüleri, oynadıkları oyununun karşılığını alamamak. İnşallah ferah oynayıp 3 puanla döneriz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, kadroda sürpriz fark yapabileceğini dile getirerek, “Biliyorsunuz ki 4 haftadır asıl mevkisi kanat olan forvetle oynuyoruz. Forvetin olması bizim iki kanatta dahi inanılmaz elimizi rahatlatıyor. Zımnında forvette ve eşkâl ölçülü sahada duruma bakarak kalık oyuncuların yerini dolduracak futbolcularımız var. Temas maçın hikayesi farklıdır. Rakip iyi tevhit olan, balaban ayrımsız camianın takımı amma biz de balaban tıpkı camiayız. Kim oynarsa oynasın hedefimiz 3 benek ile sahadan fırlamak.” diyerek konuştu.

Öte yandan kırmızı-beyazlı takım, 11 Ilkgüz Veriş haset deplasmanda oynayacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik yönetmen Bektaş yönetiminde futbolcular, taktik ağırlıklı himmet yaptı. Antrenmana sakatlığı kâin Ulu Yüksel katılmadı.

Share: