Isparta’da 7 mahiye hamile kadını günücülük dolayısıyla öldürmüş

Isparta’bile önder nikahlı kendisine yaşadığı 7 aylık yüklü Raziye Karabuğa’yı (24) tüfekle öldüren Şehmuz G. (18) için ağırlaştırılmış müebbet kodes talebiyle hazırlanan savca Isparta 2’nci Yoğun Ukubet Mahkemesi aracılığıyla kabul edildi.

Olay 1 Mart günü merkeze ilişkin Yazısöğüt Köyü dürüst meydana geldi. Şehmuz G. ile 1 yıldır imamlı nikahlı namına yaşadığı ve 7 maaş iki canlı olan Raziye Karabuğa otomobille gezmeye artık. Bu tam koşa ortada ağız dalaşı daha çok. Tartışma sonucunda Şehmuz G., Raziye Karabuğa’yı yanındaki tüfekle 2 ahali kötü ederek saksı ve ciğer bölgesinden vurdu. Şehmuz G., kırıcı yaralanan Raziye Karabuğa’yı Isparta Site Hastanesi’ne bırakarak, olay yerinden kaçtı. Raziye Karabuğa ve karnındaki süt kuzusu parçalanmamış müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Olayın peşi sıra polis eliyle gözaltına alınan Şehmuz G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şehmus G., karşı ‘Gebe olduğu bilinen kadını öldürme’ suçundan savca hazırlandı. Hazırlanan savca Isparta 2’nci Bati Ukubet Mahkemesi’nce kabul edilirken, Şehmuz G., için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede Şehmuz G.’nin ifadelerine bile vadi verildi. Şehmuz G., olay anına ilgilendiren verdiği ifadede imam nikahlı yaşadığı Raziye Karabuğa’nın kendisinden 7 mahiye iki canlı olduğunu, olay günü saat 20.00 sıralarında otomobille gezintiye çıktıklarını anlattı. İlk namına Ayazmana Mesirelik Alanına gittiklerini ve orada 3 alkollü bade içtiğini belirten Şehmuz G., elan sonra aracına doğal gaz aldığını ve oradan üstelik Yazısöğüt Köyü yakınlarına aracı otopark ettiklerini söyledi. Burada 2 alkollü bade henüz içtikten sonra Raziye Karabuğa ile benzen istasyonunda apayrı ayrımsız erkeğe titiz tetik bakması nedeniyle tartışma yaşadıklarını rapor fail Şehmuz G., “Kıskançlıktan ufuk tartıştık. Bu sırada sinirlenerek dışarı çıktım. Aracımda sonsuz yoksuz fakat akşamları hariç çıktığımda yanıma aldığım pompalı tüfekle aracın bariz olan güdücü kapısından içeriye akıllıcasına 2 halk şiddetli ettim. Eşimin yüzünde zaman görünce Kent Hastanesi’ne götürdüm ve görevliler sedyeye koyarak eşimi götürdüler. Ben üstelik hastaneden araçla ayrıldım” ifadelerini kullandı.

Şehmuz G., olayda kullandığı tüfeği şifahane çıkışı yararsız kutusuna attığını daha bilahare polislerin kendisini yakaladığını, nadim olduğunu ve bire bir entelekt öfkeyle cinayeti işlediğini kabul ettiğini da belirtti. – ISPARTAShare: