Adasokağı’nın yıpranmamış transferleri, El Topu Kadınlar Süper Ligi’nde kalımlı olmayı hedefliyor

Hentbolda Kadınlar Süper Lig’e yükselen Uğurlu Adasokağı Spor Kulübünün bakir transferleri alacakları sonuçlarla ligde temelli olmayı istiyor.

Kadrosunu 4 bakir transferle güçlendiren Adasokağı, bu sezon ilk defa savaş edeceği ligde kalburüstü olabilmek üzere antrenmanlarını sürdürüyor.

Sezon öncesi İzmir Cahillik Merkezleri Toyluk ve Spor Kulübünden, Akdeniz ekibinin kadrosuna katılan 17 yaşındaki eksen oyuncu Berfin Havinsu Ensesi Kalın, AA muhabirine, 11 Eylül’üstelik Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü maçıyla lige başlayacaklarını söyledi.

Hedefleri olan tıpkı takıma katıldığı üzere mutlu olduğunu anlatan Berfin, yavaş bir tempoyla ilk defa savaş edecekleri ligde adlarından saraka yol açmak istediklerini belirtti.

Takımda herkesin neva içerisinde ligde sürekli olma hedefiyle çalıştığını nâkil Berfin, “Rüçhan hedefimiz zinde sporcuların de ligde bir şeyler başarabileceğini kanıtlamak. Bütün takım arkadaşlarımın üstelik o istekte olduğunu düşünüyorum. Hepimiz heyecanlıyız. Süper Lig’bile temelli olmayı hedefliyoruz. Bu takımın bakir bire bir parçasıyım, ego de ilk kez Süper Lig’birlikte merkez giyeceğim. Haddinden Fazla deneyimli ablalarım var ve onlara alın oynayacak tutmak beni heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

Berfin, takımda kendini kanıtlayıp milli formayı asmak istediğini da belirtti.

İrem Duygusal İnce: “Bizi adamakıllı bire bir mevsim bekliyor”

Takımın kadrosuna sezon öncesi Rize ekibi Olimpik Aksata Spor Kulübünden transfer olan 19 yaşındaki angıç oyuncusu İrem Can İnce bile yaş ortalaması taze bir takıma geldiğini söyledi.

Günde çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini tamlayan İrem Fert, “Topluluk kendisine elimizden geleni yapacağız ve ligde kalacağız. Yenimahalle maçına motive şekilde devam ediyoruz, inşallah maçı alacağız. Hem kendim hem birlikte takımım için elimden geleni yapacağım. Bizi pir tıpkısı mevsim bekliyor.” dedi.

Başantrenör Nesimi Dağdoğan ise takımın zaman hazırlıklarını gösterişli tıpkısı tempoyla sürdürdüğünü, yeni 4 transferle ilk defa mücadele edecekleri ligde yeryüzü iyisini yapmaya çalışacaklarını kaydetti.Share: