Güngör Bayrak’ın pankreası alındı! Erkan Özerman’dan açıklama geldi

Gümüş, Annemizi Saklarken, Antagonist ve Merhametsizlik kabilinden sevilen projelerden tanıdığımız Güngör Sancak, pankreas rahatsızlığı zımnında hastaneye yattı. Üç haftalık tedavinin arkası sıra Alem’ın pankreasının ameliyatla alındığı öğrenildi. Ameliyatın arkası sıra taburcu olan adlı aktör, aynı müddet evinde dinlenecek.

“SAĞLIĞI YERİNDE, KENDİNİ İYİ HİSSEDİYOR”

68 yaşındaki Güngör Alem’ı hastalığı sürecinde bekâr bırakmayan mümasil arkadaşı Erkan Özerman dahi konuyla alakadar izah yaptı. Bayrak’ın sağlık durumu karşı hikmet veren Özerman, “Total pankreatektomi ameliyatı oldu, sağlığı gayet durumunda. Kendini ferah hissediyor” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN OTORİTER ROLLER GELDİ”

Öte yandan ünlü aktör, henüz ilk bire bir projeyi kabul etmeden rejisöre baktığını dile getirmişti. Alem, “Neler yapmış katiyen bakarım. Onun düşünce açısını anlamaya çalışırım. Sonradan tabii ki senaryoya bakarım. Haddinden Fazla ayrı ayrı karakterler oynadım amma bütün otoriteli eş canlandırdım, yaşımız icabı… Esas, anneanne rolleri geliyor, bayılıyorum. Hep hakeza dediğini yaptıran, bazen kendisinin inandığı şeyleri empoze etmeye çalışan, sonradan yeniden doğruya mevrut karakterler. Haddinden Fazla seviyorum” demişti.

GÜNGÖR ÖNCÜ KİMDİR?

Güngör Simge, 27 Gücük Ay 1954’te Konya’da doğdu. Asıl adı Şerife Sancak, “Konyalı Şerife” ve “Leydi” lakapları ile bile bilinmektedir. Beslengi namına bire bir ailenin yanında büyüdü. 13 yaşında biyoljik babası ortaya daha çok ve himayesine aldı. Konya Sarıklı Okulu’na gitti. Ardından Hacettepe Üniversitesi’ne sadık Bacı Okulu’nda 3 sene boyunca okudu. Hemşireliğin namına makul tıpkı çığır olmadığını fikren, tiyatroculukla ilgilenmeye başladı. Devekuşu Kabare’de banal rollerde oynadı. Sonrasında tiyatroculuktan ayrıldı. Mankenlik, fotomodellik, havaalanında vadi hostesliği üzere gelişmemiş kesiksiz işlerde çalıştı.

Daha bilahare sinema oyunculuğuna geçti. Birçok filmde görkem aldı. 1979 yılında Yılmaz Güney senaryolu “Antagonist” adlı filmde aldığı rol ile Beyaz Perde Eleştirmenleri Yeryüzü İyi Kadıncı Oyuncu ödülüne cemaat oldu. Bilahare daha ilmek içerikli filmlerde nümayiş aldı. Sinema’nın birlikte, sahnelerde hanende yerine destan gösterdi. “Telefonumu Bekle” isimli 45’lik plaka çıkardı. 80’lerin ortalarında İzmir Fuarı’birlikte sahneye açık giyimli benzeri kıyafetle çıktığı üzere İzmir Belediye Reisi Hisse Senedi Özfatura ile aralarında geçen kavga manşetlerde ayrıntılı süre kaldı. Dönemin türlü erosçu dergilerinde meydanda pozlar verdi. Banu Parafin, Imge Afşar, Oya Aydoğan üzere zamanın başka seksi akseptans edilen ünlülerinin aksine, mufassal ve ince üst hatlarına sahipti.

Fransa gezisi sırasında, Sir unvanlı, Cezayir asıllı “Houari Berichi” ile tanıştı ve 1987 yılında evlendiler. “Sir” ile evlenmesinden belde “Leydi” unvanı aldı. Bu dönemden sonraları yaklaşık 10 yıl eşi ve çocuğu ile alay malay Paris’te oturdu. “Leydi Şerife” isimli ikinci kasetini çıkardı. 1996 yılında Türkiye’ye hoşgörüsüz dönüp darülfünun sınavlarına girip, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı ve 2000 yılında çıkışlı oldu. 2006 yılında eşinden boşandı.Share: