Umu Karakaya: “Altay maçında dostluk kazanacak”

Spor Bacak 1. Lig’bile 10 puanla şef konumda kâin Bodrumspor, ligin 5’inci haftasında karşılaşacağı Altay maçının hazırlıklarına başladı. İdmanı durumunda takip fail Kulüp Başkanı Irade Karakaya, “Adalet fail kazansız diyorum amma şundan eminim kim Altay maçında dostluk kazanacak” dedi.

Tarihinde ilk defa 1. Lig’üstelik mücadele fail ve geride artan 4 haftada hezimet yüzü görmeyerek önderlik koltuğuna oturan Bodrumspor, sezonun özen calip performansını ortaya koydu. Ligde oynadığı 4 maçta 3 galibiyet ve 1 muadele alan Bodrumspor 10 puanla önderlik koltuğunu koruyor. Çalışkan futbolu ile büyük zevk toplayan Bodrumspor ligin 5. haftasında Altay’a misafir olacak. Maç öncesi hazırlarına bitmeme fail yeşil-beyazlı ekipte Koray Kılınç’ın sakatlığı devam ederken, Erkan Değişmez’in de sakatlığından âlem 2 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Bunun birlikte stadyumda yapılan antrenmana katılan Koray Kılınç bireysel yerine koşun yaptı ve fizyoterapist eşliğinde çalıştı. Öte yandan Başbuğ Talep Karakaya bile idmanı durumunda izlem etti.

“Yıllardır denk aldığımız pakt”

Altay maçı öncesi ülfet vurgusu özne Bodrumspor Başkanı Murat Karakaya, “Tığ rastgele ahit söylüyoruz, hedefimiz bu ligde kalımlı girmek. Bu hafta İzmir’in asırlık takımı Şişman Altay’a misafir olacağız. Tığ yıllarca Bodrumsporlular olarak Göztepe ve Altay’ın maçlarına her an heveskâr yığın özlemimizi gideriyorduk. İzmir kulüplerinin bizde yeri çokça ayrı. Bitiş maçında camialar bizi desteklemişti antrparantez teşekkür ederim. Bizim yıllardan beri denk aldığımız kulüplerden biriyle İzmir’da karşılaşmak bizim üzere iri değer. Biz teklifsizce, centilmence karşılaşma üzere İzmir’e gideceğiz. Türe eden kazansız diyorum ama şundan eminim kim Altay maçında hukuk kazanacak” diye konuştu.

Taşdemir: “Bu hafta zor tıpkısı maç bekliyor”

Takımın serencam durumu için mütekellim Bodrumspor Ustalık Direktörü İsmet Taşdemir, “Bu öbek tahakküm bire bir loda. sürekli işin içre olmanız lazım, konsantreyi bırakmamanız lazım. Sezon başı çokça akıllıcasına çalıştık, düzentileme anlamında tıpkısı etki bulunmayan. Bu hafta Altay ile oynayacağız. İlk puanını aldı, lige elem girdiler ama özüne dönüp baktığınızda çok deneyimli oyuncuları var. Ligimizin doğru camialarından adının uğrunda şişman olmasından ufuk Şişman Altay ile oynayacağız. Bizi bu hafta, seçme hafta olduğu gibi zor tıpkı karşılaşma bekliyor. Koray henüz birlik dolgunca olmadı, yavaş yavaş ısınıyor. Erkan’ın ayrımsız sıkıntısı var 1-2 hafta kadar maçlarda olmama durumu var. Koray’ın da 1-2 haftası var. Tığ bu zamana büyüklüğünde kadromuza dahil ettiğimiz seçme oyuncumuzun yardım sağlayabileceğini düşünerek kadromuza karışma ettik. Takıma katılan kalecimiz, dinç potansiyeli olan biri. Biz kendisinden faydalanmaya çalışacağız. Takıma ahenk sağladığında kalıp şansını bulacaktır” dedi.

Tecrübeli oyuncu Abdurrahman Faal üstelik, “Biz maçlarımıza genel anlamda bilcümle aşama merhale bakıyoruz. Elimizden mevrut performansı genişlik bol şekilde tedarik etmek zorundayız. Tam aynı gidişatımız var ve bunu temas ant aylamak istiyoruz. Hazır bir takıma bakir katıldım. Adaptasyon süreci vardı ve bunu üstelik atlattım. Bende takımıma kuşkusuz katkı verebilirim bunun düşüncesi içerisindeyim” diye niteleyerek konuştu.

Başarılı defans oyuncusu Süleyman Özdamar, “Bodrumspor kendisine sezona mebzul bire bir mir yaptık. 4 haftada 10 nokta topladık. Performansımı daha de yukarılara taşıyacağımı düşünüyorum. Eyüpspor maçında hep Eyüpspor’u favori gösteriyordu. Futbol sahada oynanıyor. Bizim için domuzuna tıpkısı hafta oldu” dedi. – MUĞLA

Share: