CHP’li Mutlak Özel’den DOĞRU Parti’ye kaba reaksiyon: Şeker nerede?

CHP Ekip Başkanvekili Özgür Özel, bugün TBMM’birlikte matbuat toplantısı düzenleyerek gündeme ilişik değerlendirmeler yaptı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’dahi üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Ali Uçak’tan düşün aldığını ifade ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Yüce Tayyare’a soruyor. Erkek Eksiksizlik dahi Müstakil Hususi’e soruyor. Bağımsız Milletvekili Hususi, kültür odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa servet kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle gelişim ve işlemlerde benzeri şekilde örtmek gibi” diye eleştirdi.

Özel’in konuşmasından öne sâdır başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Cemaziyelevvel Giresun’daydık. Koskocaman ayrımsız Giresun vardı. Sayın Genel Başkanımıza, partimize gösterilen ilgi; Giresun’daki isyan kayda değerdi. Alelhusus fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların haddinden fazla altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bütün Ordu’nun sıkıntısı güzeşte hem Kadro Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem da Genel Başkanımızın yapmış olduğu bilcümle tutkun toplantılara yansıdı. CHP namına tutkun tutulan Meclis’in aslında sarih olması gerektiğini söyledik. Ama tığ bu Meclis’in ana tehalüf grubu namına tatili değil çalışmayı yeğleme ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN ÇOKÇA ÜZÜCÜ

Divan tutkun olduğu için Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, müjde verdiği amma yapamadığı çok sayıda gelişim birikiyor. Bu tabiatıyla Divan iradesine ayrımsız saygısızlık. AK Öğür Grubu’nu mermi askerlerden gidermek, kendilerine destek veren MHP Grubu’nun kendisinin hangi istediği, vatandaşa ne kortej verdiği değil, sarayın hangi değişmeyen verdiği yönünde düşünce kullanacağını derpiş etmek o milletvekillerinin durumu açısından çokça üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Meclis’i özlük gündemine bilge olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, abra, fal görevini adına getiren ve bunu kimseden korkmadan yapabilecek aynı ayla kavuşturmak amacıyla tıpkı seçime ve arkası sıra dahi güçlendirilmiş saylav sistem ile ilgili intikal döneminin yaşanmasına ihtiyaç olduğu örtüsüz. Fındık üreticisinin sorunu kabilinden benim intihap bölgem amma Manisa dışında Türkiye’birlikte 10’dan aşkın ili ilişkin tıpkı sorun var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken üstelik hem geçim ortakları MHP’nin Alaşehir’deki sonuç şehremaneti başkan adayına hem üstelik zat partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ANCA BİR ALLAK BULLAK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’ÜSTELIK 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi dangadak beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik aynı fiyat açıkladı. Meğer sayın Umumi Başkanımız, Manisalılar hangi istiyor diye niteleyerek Kadro Toplantısı’nda bana sorduğunda ego üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu de Manisa’daki bilcümle ziraat odası başkanlarının, ortamında MHP’lisi var, SELIM Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların ayrı ayrı çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza önceden bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O gün 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, ayak tabanı fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu izah piyasayı anca tıpkı altüst etti kim şu anda Manisa’birlikte 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR ELDEN VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O gün Recep Tayyip Erdoğan döndü, gerçekte üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, serencam seçimlerde Alaşehir Şehremaneti Komutan adayı olan Ali Tayyare’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi ki o ‘6 TL’den gözyaşı üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilogram. Oradan 27 TL’yi dolgunca benzeri denk olarak hesaplamışlardı. Bugün bilcümle Alaşehir, hep Salihli, Sarıgöl biliyor, o pres 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları üzere arık üzümün doğrusu katıksız adına piyasadaki fiyatı 17 TL kendisine oluyor. Bugün sıska üzüm 19 TL’den, gözyaşı üzüm dedikleri kadar 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını birlikte gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, AK Öğür’nin milletvekillerini birlikte gördü. Bunlar elden vatandaşı kenef etmediler, kendilerini varlıklı ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN BIRLIKTE MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Mürtefi Uçak izah yapmış, biz ona şurası sormuştuk; bak senin intihap kampanyana destek verenlere bak demiştik. Alaattin Çakıcı orada, Mehmet Ağar orada, ‘yanlışlık işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların ortak isimleri nerede geçiyor dedik, sistem anladı. Antrparantez, benzeri da Sezgin Yağmur Korkmaz orada dedik. Sabık hafta izah yapmış; birisi diyor ki terörle savaş kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil kim sonraları çevirdiği işlere bahis ediyor millet. Bire Bir tanesi diyor, çokça kızıl İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu ortada. Mehmet Ağar’ın ne pozisyonlarda olduğu arasında. Alaattin Bıçakçı’nın birlikte hapisteyken nasıl aftan yararlanıp çıktığı, hangi işlerle meşgul olduğu arasında. Bunları söylemiş hepsi süper eş diye niteleyerek. Ana Sezgin Yağmur Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor kim ‘Küçük Tayyare’ın kirvesi olmak beni haddinden fazla mutlu etti, Uca Tayyare merhametli, babayiğit, kendisi Alaşehir için benzeri şanstır.’ Seçim kampanyanda geldi destek verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Mehabetli Tayyare, dönüp dolaşıyorsun dahi MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Baran Korkmaz’ı sebep anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN BARAN KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

DOĞRU Öğür’nin umumi başkanı, suç örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını da iri belalara sokan ve Süleymanoğlu kaç deyince kaçan, Türkiye’ye tıpkısı devir önce hususi adına çağırıp metrukiyet ettikleri deminden Türkiye’nin ölçümlemek üzere istediği amma elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’ne istekli reşit birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Ulu Tayyare’a soruyor. Bay Eksiksizlik de Bağımsız Özel’e soruyor. Bağımsız Milletvekili Özel, ekincilik odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki hep iş ve işlemlerde tıpkısı şekilde vira etmek gibi.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak pislik paçalarından akıyor. Karı Bakanlığı, benzeri genelge yayınladı. Tevzi yerleri bilindik. Diyor kim 2022 yılından başlayarak millî görüşme programımız var, müzaheret yapılan bütün evlere bir tane yegâne gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, toplumsal yardım yapılan ailelere. Bu eleştirilince biz bu ziyareti temas sene yapıyorduk diyor. Cumhur Reisi, mektubunda bu uygulamayı ilk kez bu sene başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Vekillik dahi özlük yazısında bakanı doğrusu yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL FEHAMET ARKAÇ DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün tıpkı ülkede yoksullar var, 2002’birlikte elan kuduz, 3 milyon aileye müzaheret yapıyorlarmış, demincek 5,9 milyon aileye kullanılmış bu. Yani yoksulluğu kabul etmek değil, yardım düz ev sayısını iki katına çıkartmak ile övünen benzeri yabansı hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, ayrımsız oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Tıpkısı partinin genel başkanının 2023 yaymaca mektubunu Ev Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin tekerlek tekerlek çöllük ailelere gidip yaymaca yapacakları bir sürecin içerisindeyiz. Allah tek siyasetçiyi bu kuzuluk, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül değer hale düşürmesin. Bunlara hangi Erbakan tenezzül etti hangi Süleyman Demirel ne Bülent Ecevit ne Turgut Hususi tenezzül etmişti. Evvelce buna tenezzül fail benzeri biricik politikacı bulunmayan.

ŞU ANDA EBAT ŞU, ŞEKER NEREDE, BULUNMAYAN, SERVET NEREDE BULUNMAYAN

Giresun’de arıcılar geldiler, ‘AK Tümen tarafından dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diye benzeri kucak var. Arıcılara, ucuz şeker taahhüttü ile Türkiye’nin dört bir birlikte sene başından itibaren mal toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Umumi başkanları Mustafa Sarıoğlu, fahri umumi başkanları YANLIŞSIZ Fırka Münevver Mebus It Canlı Zor. Diyorlar ki şeker hastaliği fiyatları çokça arttı, siz bize paraları verin, tığ Cumhurbaşkanımızın yardımı ile mukteza görüşmeleri yaparak, kim yapıyorlar birlikte sonraları, size kaput şeker hastaliği alacağız, arıcıların gerekseme duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Stabil Çetin’a istinaden AKP’nin tıpkısı milletvekilinin işin süresince olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda kapsam şu, şeker hastaliği nerede, yok, para nerede yok. Paramı ver, servet yok; şekerimi ver, şeker hastaliği namevcut. Arıcılar, pahalı şeker hastaliği almamak üzere yatırdıkları paralarından dahi oldular ve deminden arılarına şeker alamıyorlar. DÜRÜST Tümen Milletvekili Pek Çetince, ‘Benim bu konularla on paralık ilgim namevcut’ demeye başlamış. Ama, içtimai iletişim araçları hesabı anca söylemiyor. Zor, toplumsal medya hesabından TAHAP Umumi Başkanı ile alay malay bu amaçla Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısını musahabe etmiş. Yine Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları baş başa değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Alay Malay Türkiye Ekincilik, Hayvancılık Federasyonu müracaat toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Mebus Cemal Bekle üstelik varmış… ve şaşılmayacağı üzere büzük isnat etmek isteyen dolandırıcıların verdiği kadar Süleyman Soylu’ya gidip bindi istemişler. Yanlışlık işleri bakanımız da bu karenin süresince var.

BU NUKUT HANGI ZAMAN ÖDENECEK, BU ŞEKERLER HANGI ANT VERİLECEK

Şimdi Zorlu Zor diyor kim benim bu işlerle ilgim namevcut. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar cemaziyelevvel isyandaydı. Bize 40’ın üzerinde ilden geldi. 81 ilde bunlar dünyalık toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, grup başkanvekillerinden bu konuya tıpkı vuzuh getirmelerini, bu paralar hangi devir ödenecek, bu şekerler hangi ahit verilecek bunu aynı el daha altını çizerek irade ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET FAIL KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti hususiyet dışına çıkararak yönetmeye alışkın Süleyman Aristokrat, kim bunu muhtarlara bile söylemişti, ‘yıkın evi, karar peşinden gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Büro Başkanı Tezcan Karakuş Istekle, onun başına gelenleri kamuoyu ile katılmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Faziletkâr Disiplin Kurulu, Çankaya Belediyesi’nde çalışan Özden’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Yürekten’ı şikayet fail birey TOGO kulelerinin sahibi. Zira Istekle, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, müracaat yapmıştı. O başvuru yardımıyla TOGO kulelerindeki mesele ortaya çıkma ve hâkimiyet kararı ile geçersizlik ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA RAĞMEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ SIFIR BİR GÖREVLI HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Içtenlikle’ı şikayet etmiş, bunun üzerine Çankaya Belediyesi ayrımsız anket başlatmış ve sormaca sonucunda için muamelat yapmaya lazım görmemiş. Çünkü öyle işe gelmeme üzere ayrımsız tespit tor. Buna karşin İçişleri Bakanlığı, müfettiş yollamış, soruşturma talep etmiş, nezaret vermiş. Gönül Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya lüzum yok demiş. Bunu iptal etmiş. Danıştay kararına rağmen İçişleri Bakanlığı, önem kararını hiçe sayıp kendi personeli sifir tıpkı memur için bu kararı vermiş. Bu önceki vukuatları değil. KHK ile atılan olan ama OHAL Komisyonu marifetiyle göreve iadeli edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Şiddet kararı ile göreve iadeli alanları bile başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ VIKAYE-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR DEBI YÖNLENDİRİYOR

Daha evvel 14 festival halel etmişlerdi. Saye – i İslam Hareketi… Biz fek ettirdik deyip övünüyorlar. en son Fethiye’deki Gündeş Fest nakız edildi. Önümüzdeki seçimde görüş kullanacak bilcümle gençlere söylüyoruz, hep tüvana kardeşlerimiz akıl, rapor özgürlüğünün, sanatın bilcümle yanındalar. AKP’yi Muhafaza-i İslam Hareketi diyerek benzeri cereyan yönlendiriyor. Bu festivalleri fek ettirip sonra bile karşısına geçip göbek atıyorlar. Sizlerle dalavere geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen hep dinç kardeşlerim bilsin kim 20 yıl evvel DÜRÜST Öğür geldiğinde bir tane festival fek edilmiyordu. 20 sene önceki yapılan bu festivallerin bütünü abat abat yapılıyordu. 20 yıl bilahare 10 katına çıkması lazımken Türkiye’birlikte gençlere curcuna yaptırmayan ve onlara bühtan eden ayrımsız mezhep var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada gençler festival yapamamakta, iktidara mail sanatkâr değilsen konserlerin tağyir edilmektedir. Bunları hem gençlere hem temel-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Çıktı bu işi çözerse sandıkta çoluk çocuk ve onların büyükleri çözer. Hangi mahkeme kararı ne hukuk hangi bizi dinliyorlar hangi bile özlük içlerindeki birkaç parça aklıselim insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA TUTAN BİR SUNUM ÖLÇÜLÜ VADELİ PROGRAMI YOK

Yönetmeyecekleri bire bir çevrim üzere Itidalli Vadeli Programı zar yazar yapamadıklarını bize karı ödevi namına vermişler. Başımızla gelişigüzel o Itidalli Vadeli Program’birlikte hangi üstenme ediliyorsa onu ve elan iyisini yapmayı CHP üstlenme ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, tek nikbet etmesin. 20 yılda tutan biricik Ilimli Vadeli Programı bulunmayan. Bir tanesi tutak, 2025 hedefleri amacıyla, o de biz iktidarda olduğumuz için.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN GENEL BAŞKAN, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ TAKIM BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye nezaret verileceğine müteveccih iddialar konusunda Hususi; “CHP’nin görüşlerini sayın Genel Başbuğ, sayın Öğür Sözcümüz ve üç ekip başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış çıkışlı organlarında görüşülmüş, karara bağlanmış, MYK aracılığıyla benimsenmiş ve sayın Umumi Komutan marifetiyle kamuoyuna duyurulması makul görülmüş görüşlerini üç kadro başkanvekilimiz, Fırka Sözcümüz ve sayın Genel Komutan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, zatî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan rastgele özdek spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı izah dahi kendisinin ferdî değerlendirmesidir” dedi.Share: