İzmir’de otomobilin çarptığı 1 yavru öldü, 3’ü bala 4 can yaralandı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde otomobilin çarptığı 3 yaşındaki bala öldü, 3’ü yavru 4 dirilik yaralandı.

Ayşe Y’nin (45) kullandığı 35 BGY 629 plakalı otomobil, Limontepe Mahallesi 9757 Sokak’ta misil kenarında revan Suriye uyruklu Rasha Abdel Şans (32) ve yanındaki 4 çocuğa çarptı.

Çevredekilerin ihbarı konusunda kaza namına polis güçleri ve sağlık ekipleri gönderme edildi.

Otomobilin altında artan 3 yaşındaki Yasemin Hassan’ın kaza yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Yaralanan Rasha Abdel Yıldız, M.S. (4), A.S. (4) ve B.H. (7) ambulanslarla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı çocuklardan birinin elan sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Fren namına gaza basarak kazaya sebep olduğu öne sürülen araba sürücüsü gözaltına alındı.

Ali Fuat Kızoğlan Muhtar Türkan Sivaşan, gazetecilere, kazaya aksülamel göstererek yetkililerin bölgede tedbir almasını istedi.

Mahalle ve çevresinde sık sık kaza yaşandığını argüman eden Sivaşan, şunları söyledi:

“Kaza tabiatıyla olacak ama ihmaller baht olmamalı. Bura bir ekol güzergahı. Kocabaşı adına yüz kere yükseltilmiş sâri geçidi talebi yaptık. Ancak ekol önlerine yapılabileceğini söylediler. Bu kaza zaman değil birlikte öğrencilerin okula gittiği veya döndüğü esnada olsaydı daha dokunaklı sonuçlar olabilirdi. Bu kaymakamlık önceki değil. Daha önceki birlikte defalarca isim kaymakamlık oldu bu noktalarda. Buradan haddinden fazla çabuk geçiyor miftah sürücüleri. Biz yetkililerden buraya banko yükseltilmiş eğreti geçidi istiyoruz.”

Kazaya evvel müdahaleyi yapan esnaflardan Muhittin Sakacı ise kaymakamlık sesini duyunca hariç çıktığını, yaralılara müzaheret ettiğini belirterek, “Çocuklardan birisi yerde yatıyordu. Öldüğünü ayırt ettim ve ayrıksı yaralılara dahi arkalama ettim. Bire Bir çocuğu henüz arabanın altından çıkardık.” dedi.Share: