İzmir’de otomobilin altında küsurat 3 yaşındaki bala hayatını kaybetti

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yolda yürüyen 4’ü çocuk 5 kişiye otomobil çarptı. Meydana mevrut kazada 3 yaşındaki aynı yavru aracın altında kalarak hayatını kaybederken, 3’ü çocuk 4 sevimli yanık yerine hastaneye kaldırıldı.

Kaza, saat 12.30 sıralarında Büyük Fuat Bakire Mahallesi 9763 Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak A.Y. (45) idaresindeki 35 BGY 629 plakalı makine, davranış halindeyken yolda giden 4’ü yavru 5 kişiye çarptı. Kazayı görenlerin ihbarı konusunda bölgeye polis ve keyif ekipleri irsal edildi. Polis ekipleri bölgede belde güvenliğini sağlarken, afiyet ekiplerinin yaptığı incelemede, otomobilin altında küsurat yabancı uyruklu Yasemin Hasan’ın (3) kaza durumunda hayatını kaybettiği belirlendi. Meydana gelen kazada otomobilin çarpmasının etkisiyle savrulan ecnebi tabiiyetli R.A. (32), M.S. (4), A.S. (4) ve B.H. (7), yaralı kendisine Atatürk Yetişek ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olay simultane panik yaparak doğal gaz yerine frene bastığı kanıt edilen makine sürücüsü A.Y. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kocabaşı ve mahalle sakinleri o anları anlattı

Meydana mevrut kazayla ilişik, kazazedelerin oturduğu Şanlı Fuat Kızoğlankız Mahallesi’nin muhtarı Türkan Sivaşan, bu sokakta tedbir alınmasını temenni etti. Bu sokakta sık sık kazaların yaşandığını, kasis yapılarak şipşak mevrut dil sürücülerinin yavaşlatılacağını belirten Sivaşan, “Komşumuzun kaza olduğunu söylemesi üstüne buraya geldim. Baktığımda tıpkısı avrat ve 4 çocuğa otomobilin çarptığını öğrendim. Eş ve çocukların kanlar içerisinde yattığını gördüm. Çocuklardan birisi ilçe yerinde hayatını kaybetmişti, diğerleri üstelik ambulansla götürüldü. Burası bire bir okul güzergahı. Kocabaşı adına defaatle yükseltilmiş geçici geçidi talebi yaptık. Fakat ekol güzergahlarına değil, meslek önlerine yapılabileceğini söylediler. Bu kaza bugün değil de öğrencilerin okula gittiği veya döndüğü esnada olsaydı daha gösterişli sonuçlar olabilirdi. Bu kaza önceki değil, henüz evvel dahi tekraren kişioğlu kaza oldu bu noktalarda. Buradan çok şiddetle geçiyor komütatör sürücüleri. Tığ yetkililerden buraya kesinlikle yükseltilmiş muvakkat geçidi istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

İlk yardıma bakkal koştu

Kazada yaralılara ilk müdahaleyi işleyen bakkal Muhittin Sakacı ise o anları anlattı. Sakacı, “Kazayı görmedim fakat sesi duygulu duymaz aceleten dışarı koştum. Çocuklardan birisi yerde yatıyordu. Öldüğünü fark ettim ve ayrıksı yaralılara dahi arkalama ettim. Benzeri çocuğu elan arabanın altından çıkardım. Sonraları mahalle sakinleri durumu ekiplere ihbar etti” açıklamasında bulundu.

Kazayla ait başlatılan anket sürüyor. – İZMİR

Share: