Otomobilin üstünde şehir yolcuğu yaptı, gören bir henüz baktı

Bursa’yı ziyarete mevrut Alman seyyah ülkesinin plakası bulunan aracının üzerinde kent turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı ara bulucu gören vatandaşlar balaban sangılık yaşadı. Otomobilin üzerindeki yük konulan bölüme sâdır Alman gezici bu şekilde şehir merkezinde volta attı. Turisti gören vatandaşlar nazik sangılık yaşadı. Alman turist vatandaşların şaşkın bakışları ortada kent merkezinde ince süre turladıktan bilahare Tophane meydanında bulunan polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde dolaşma atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlama düzlük ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ için Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Ata Türbesi’nden bidayet alan Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Şarki Garp Dostluk ve Barış Rallisi Derneği Başkanı Kıymetli Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye antre yaptı. İpek Yolu’nun serencam durağı olan 2022 Türk Dünyası Firez Başkenti Bursa’ya ulaşan ralli ekibi, Bursa startı için tarihi belediye binası önünde buluştu. Yarışmacılar; daha sonra sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Cıvıl Cıvıl, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da son bulacak. – BURSA

Share: