Van haberleri! Tohum Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. özel eğitim bilimi sınıfı Van Erciş’te açıldı

Çocuk Içe Yöneliklik Vakfınca, hususi eğitim bilimi sınıf donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda özel yetişek sınıfının malzeme donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan kollar ve gençlerin, biricik çareleri olan eğitime ulaşmalarını keşfetmek, modern sosyete koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini eğlemek ve ihtiyacı olan azamet okullarına malzeme desteği arz etmek için yürütülen projeyle gereç donatılan özel eğitim sınıflarına bir yenisi elan eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle malzeme donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Terbiye Müdürlüğü aksiyon birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Yavru Otizm Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel terbiye sınıflarının ülküsel kuzuluk getirilmesi için hayata geçirilen Derslik Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 hususi terbiye sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik özel eğitimler verildi.

Share: