Serencam dakika olgun… Kombinasyon yanlışlık örgütlerine müteveccih “Zaman-2 Operasyonu” başlatıldı

Operasyondan görüntüler

Dükkanda ele geçirilen markaronlar

Panelvanda yapılan aramadan detaylar

Üretim yapılan yere baskın

Ele geçirilen makaronlardan fotoğraf

Ele geçirilen makaron doldurma makinesinden foto

Organize yanlışlık örgütlerine yönelik “Içki-2 Operasyonu” başlatıldı

Kaçak yaman ve duman ürünleriyle mücadele kapsamında, cürüm örgütüne örgen olduğu belirlenen 198 dalavereli için denetim kararı verildi

ANKARA – İçişleri Bakanlığı, Güven Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele (ÇIFTLIK) Başkanlığı koordinasyonunda, uğrun tütün ve yaman ürünleriyle mücadele kapsamında, cürüm örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltı kararı verilen 198 şüphelinin yakalanması için 7 ilde 9 suç grubuna müteveccih “Zaman-2 Operasyonu”nun başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Güven Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda birleştirme yanlışlık örgütleriyle savaş kapsamında elan önceki düzenlenen operasyonların peşi sıra çalışmalara bitmeme edildi.

Bu kapsamda idrak kaybının önüne geçilmesi, suç gruplarının yasa dışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi ve yasa dışı ürünlerin cemiyet nezdinde ulaşılabilirliğinin engellenmesi amacıyla Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

Adana, Balıkesir, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Mardin ve Şanlıurfa’bile 583 adreste cümbüş gösteren 9 suç grubu tespit edildi.

Bunun üzerine Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığıyla haklarında bakı kararı verilen 198 şüphelinin yakalanması için sabahleyin senkronik “Kan-2 Operasyonu” düzenlendi.

Yılın 9 ayında 108 yanlışlık grubu afişe edildi

ÇIFTLIK Başkanlığı koordinasyonunda kötü mamulleri ve makaron kaçakçılığına yönelik 2022’de ilkin “Çağ” tutmak için düzenlenen gayrı operasyonlarda dahi 108 suç grubu açıklanmış edildi.

Bu kapsamda yılın 9 ayında yapılan 6 bin 115 operasyonda, 4,7 milyon paket gizliden gizliye sigara, 1,3 bilyon abes makaron, 425 milyon dolgulu makaron, 273 ton kötü mamulü ve 329 bin puro ele geçirildi.

Ayrıca 323 gayrikanuni dolgulu makaron imalathanesi afişe edildi ve yapılan operasyonlar sebebiyle 625 milyon lira kazanç kaybının önüne geçildi.

Share: