Son zaman bilim: Şanlıurfa’da tarihinin sunma açık uyanık mızrap operasyonu

Şanlıurfa’da tarihinin yeryüzü geniş güllabi mızrap operasyonu

Operasyonun detaylarını Ilbay Salih Ayhan paylaştı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da cingöz tarafından bu güne büyüklüğünde düzenlenen genişlik serbest mızrap operasyonunda ele geçirilen malzemeler ve operasyonun detayları Vali Salih Ayhan eliyle basınla paylaşıldı.

Şanlıurfa’da bu güne kadar cingöz eliyle düzenlenen bildirme degaje metal operasyonunda ele geçirilen malzemeler ile operasyonun detayları Vali Salih Ayhan eliyle basın mensuplarıyla paylaşıldı. İl Açıkgöz Komutanı Tugay Derviş Avkıran ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Meram Ulucan ile kameraların karşısına geçen Vali Salih Ayhan, “Bugün “Kökünü Kurutma Operasyonu 3″ operasyonunu gerçekleştirdik. Şanlıurfa İl Uyanık Komutanlığımızın koordinesinde gerçekleştirdik. Bu kökünü kurutma operasyonları bitmeme edecek. Gücümüzü birleştirerek elan balaban işlere imza atacağız. Şanlıurfa İl Açıkgöz Komutanlığına ilişkin Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Idarehane koordinesinde toplamda 736 personelin katılımıyla eroin tacirlerine müteveccih bu sabahtan itibaren 63 adrese cerrahi müdahale düzenlendi. Operasyonda çokça sayıda ruhsatsız silah, mızrap yön, gizlice sigara ve bir buçuk milyon lira olan cep telefonları ele geçirildi. Metal ile kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

Jandarmanın mesaisi şafak operasyonuyla başladı

İl uyanık Komutanı Tuğgeneral Alperen Avkıran’ın şahsen yönettiği 13 ilçedeki eşzamanlı operasyona 74 uyanık iç asayiş timi, 16 cingöz özel harekat ve komando timi, 6 JASAT timi, 14 uyanık gidiş geliş timi gelmek amacıyla toplanmış 736 personel katıldı. Operasyonda 17 zırhlı açkı, 3 uyuşturucu taharri köpeği, 2 esrar ve çay tespit köpeği, 2 bomba ve mayın arama köpeği üstelik kullanıldı.

Çok sayıda zırh ve eroin konu ele geçirildi

Toplam 63 adrese planlı “Kökünü Kurutacağız” operasyonunda 66 şüpheli gözaltına alınırken yapılan aramalarda bin 12 sayı captagon eroin komprime, bin 100 gram kötü maddesi, 100 gram metamfetamin, 40 gram bonzai, 11 gram eroin, 14 ana kenevir bitkisi, 250 gram kenevir tohumu, 13 skor ruhsatsız tabanca, 22 sayı şarjör, 12 skor av tüfeği, 634 nüsha tüfek ve tabanca mermisi, meydan değeri kısaca 1 buçuk milyon liralık olan 79 sayı gümrük kaçağı cep telefonu, bin 500 paket gümrük kaçağı sigara, 2 adet kırılan sağlama, 25 skor uyuşturucu kullanma aparatı, 1 skor define taharri detektörü ele geçirildi.

Silah atölyesi tayin edildi

Ayrıca Karaköprü ilçesine mecbur Esemkulu Mahallesinde kurusıkı tabancalarda farklılık yapılarak gerçeklik silaha dönüştürülen bire bir atölye belirlendi. Atölyeye planlı operasyonda ise köken silaha dönüştürülmüş 6 adet kurusıkı tabanca ile 22 nüsha tabanca parçası ele geçirildi.

Share: