Vali Gürel, martir babasının isteğini hesabına getirdi

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu ilçesinde martir babasının köy sakinlerinin desteğiyle yaptırdığı caminin tamamlanan yer düzenlemesini yerinde inceledi.

Hakkari’de 1993 yılında martir olan Martir Çeri Mustafa Zayıf’ın babası Hasan Cılız oğlu adına Kehler Köyü Kırıklar Mahallesinde bulunan özlük arazisine karye sakinlerinin birlikte desteği ile cami yaptırdı.

Ata Cılız, caminin mekân düzenlemesi amacıyla Karabük Valisi Fuat Gürel’den müzaheret talebinde bulundu.

Gürel’in talimatıyla İl Özel İdaresi ve Safranbolu Kaymakamlığı Köylere Bakım Götürme Birliği vasıtasıyla başlatılan yer düzenlemesi tamamlandı. Köye gelerek tamamlanan çalışmayı durumunda inceleyici Ilbay Gürel, yetkililerden vukuf aldı.

Vali Fuat Gürel, caminin yapımında emeği güzeşte özellikle şehit babası Mustafa Kuru ve köylülere teşekkürname etti.

‘Hasan Amcamız bu sunturlu tıpkı camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden bile yer düzenlemesi üzere kâm da bulundu’ diyen Gürel, “Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı şerif emanetlerinin talebini hesabına lütfetmek üzere ekiplerimizi görevlendirdik ve onlarda gelişmemiş sürede bu talebi hesabına getirerek Hasan amcamıza vermiş olduğumuz sözü hesabına getirmiş olduk. Ilkin şehidimiz Mustafa Cılız almak amacıyla tüm şehitlerimize bire bir posta elan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: