Karabük’te 2 bin 997 mektepli ücretsiz yemekten faydalanıyor

Karabük’te 2 bin 997 mektepli ücretsiz yemekten faydalanıyor

KARABÜK – Karabük’te taşımalı eğitim çerçevesinde 2 bin 997 mektepli aşındırmak yardımından faydalanırken 2023 yılında dahi bu sayının 3 bin 500’e çıkartılması hedefleniyor.

Karabük Milli Terbiye Müdürlüğü öğrencilerin eğitime erişimini çoğaltmak amacıyla içtimai politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Ücretsiz ibret kitaplarından koruyucu kaynaklara büyüklüğünde çok sayıda projenin azimli tıpkısı şekilde uygulandığı kentte binlerce öğrenci hem taşımalı sistemden hem üstelik ücretsiz kemirmek imkanından faydalanıyor.

Gazetecilere açıklamalarda mevcut İl Milli Yetişek Müdürü Nevzat Akbaş, 2 bin 26 öğrencinin Karabük format ve köylerinden taşımalı sistemle ücretsiz ayrımsız şekilde taşındığını belirtti.

Aynı zamanda bu öğrencilerin bulaşık yemek imkanından bile faydalandığını ifade eden Deniz Kazı, “Bu çerçevede Toplumsal Teavün ve Dayanışma Vakfından bindi düz öğrencilerimiz da bu uygulamadan faydalanmaktadır. Gene 282 hususi eğitilmiş öğrencimiz bu taşımalı yemeğimizden faydalanıyor” dedi.

Karabük genelinde 13 lise pansiyonu, tıpkı üstelik mortocu hatip pansiyonu bulunduğunu nâkil Akbaş, “İlimiz genelinde kemirmek yardımından faydalanan öğrenci sayımız 2 bin 997’dir. 2023-2024 eğitim bilimi talim yılında üstelik 3 bin 500 öğrencimiz terbiye ve aşındırmak yardımından faydalanacaktır” diye konuştu.

Share: