MHP Genel Sekreteri Büyükataman: “Kurban Bayramı ve üniversite sınavları kadar aynı bando gerekçelerden intihabat 1 ay önceye çekilebilir”

Seçimlerin, 18 Haziran 2023 tarihinde ve zamanında yapılacağını ifade eden MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Ihtimal Haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması kadar benzeri mızıka gerekçelerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne alma ihtimali söz konusu olabilir” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Heybet Bahçeli’nin 11 Ilkgüz 2022 Ilişki günü Bursa’üstelik vatandaşlarla buluşacağını belirten MHP Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman, “Saat 17.00’de bilcümle halkımızı Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e Akıllıca: Aday Mahsus, Değişmeyen Net’ temalı ayan gelgel toplantısına bekliyoruz” dedi.

Milliyetçi Debi Partisi (MHP) namına Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Genel Seçimlerine büyük ayrımsız hassasiyet, alışılmadık bir titizlik ile hazırlandıklarını tamlayan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Zira Türkiye’nin tüm istiklal önünde kararlı ve tavizsiz bir şekilde ilerlemesini sürdürmenin yolu, 2023 seçimlerinden geçmektedir. Cumhur İttifakı yönetimindeki Türkiye çıktı bozuk Türkiye değildir. Dünyada ve bölgesindeki meselelerde olup biteni mahküm şekilde sessizcesine muntazır, istikameti, neymiş müttefik Mağribî devletlerin zihinlerinde şekillenen tıpkı Türkiye artık yoktur. Ülkemiz Halk İttifakı ile birlikte, kendisine yönelen birlik tehditlere misliyle fiyat vermekte, asli çıkarlarını özlük iradesi ile savunabilmektedir. Mezellet ittifakı, fonlarla şişirilen medyası aracılığıyla Türk devletinin mücadelesine mani almak istese da, Türkiye’nin Halk İttifakı’yla attığı adımlar Türk milletinin zihnine kazınmıştır. Terörle mücadeledeki istikrar sayesinde ülkemizde, Suriye’birlikte ve Irak’ta terör örgütlerinin inlerine girilmiş, şehitlerimizin hesabı sorulmuştur. Maşrık Akdeniz’deki enerji kaynakları üstünde olan haklarımız tam Batılı ülkelerin tehditlerine karşın masun ve bibi korunmaktadır. Ülkemiz Rusya- Ukrayna savaşında tarafsızlığımızı korumuş, tahıl koridorunu açarak besin kıtlığından milyonlarca insanın pahal etkilenmesine bariyer olmuştur. Cumhur İttifakı kendisine attığımız bu tarihi adımlara ve Türkiye’nin yükselişine rağmen; FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si, İP’i altılı ganyan masa etrafında birleşmiş, sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla alçakça algı operasyonları yapmaktadır” dedi.

“CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ve Kandil’den gelen tehditlere sorumluluk eğmiştir”

Türkiye’nin, dünyada ve bölgesinde kimsenin göz ardı edemeyeceği kadar majör ve dinç aynı devlet olduğunu tamlayan Büyükataman, “Bu ülkenin gündemine ve Türk milletinin zihnine içtimai iletişim araçları ile hükmedeceğini sananlar arz pir cevabı aziz milletimizden alacaktır. CHP lideri Kılıçdaroğlu seçme konuşmasında, ‘Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz’ diye niteleyerek FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına rüya olmaktadır. Kılıçdaroğlu hangi hakla yıldırı örgütlerinin martir ettiği binlerce vatandaşımız namına konuşmakta, hangi vicdanla şehitlerimizin katilleriyle helalleşeceğini söylemektedir. Kılıçdaroğlu ve altılı ganyan yavuz masası eğer helalleşmek istiyorsa, şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle, yani aileleri ile helalleşmeli ve derhal bu tehlikeli söylemden vazgeçmelidir. Aceleten seçkin konuşmasında kendini bağımsız milletvekili yargının yerine koyup karar veren, Demirtaş ve Kavala’yı erkin bırakacağını söyleyen Kılıçdaroğlu milletin değil teröristlerin, Türkiye düşmanlarının dertleriyle dertlenmektedir. Ayrıca, KHK’lıları görevlerine iade edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu bunu ne mezuniyet ile yapacaktır? Zül ittifakının; kararsızlıklarıyla ve tutarsızlıklarıyla ün salmış, değme kafadan benzeri sesin çıktığı 6+ HDP’li masasıyla Türkiye’yi suratsız tıpkısı girdabın içine çekeceği açıktır. Gazi meclisimize verilen pusula oylamasında inhitat ittifakı içerisindeki bölünmeler milletimizin gözünden kaçmamış, partilerin kişi içlerinde bile bağdaşmaz söylemleri çevrim yüzüne çıkmıştır. CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ve Kandil’den gelen tehditlere üzeri eğerek, daha evvel tekraren evet dediği tezkereye faydalı oyu kullanmış ve çetin hırsız misali Cumhur İttifakı’nı suçlamıştır. Tıpkısı Kılıçdaroğlu ayrımsız üstelik edepsizcesine, milletin aklıyla bayram edercesine ulusalcı ve vatansever olduğunu kanıt etmekte, Türk milletinin zekasını küçümsemektedir” şeklinde konuştu.

Emperyalistlerin Türkiye ve havza amaçlarına işlemek için amade olduğunu seçkin fırsatta gösteren CHP-HDP-PKK-FETÖ ittifakı imdi fena hâlde çağ yüzüne huruç, saklanacak ayrımsız tarafı kalmadığını anlatım fail Büyükataman, “Bu karışık ittifakın Türkiye’yi diyet provasını, kuma adayla kazandıkları Mersin, Adana, İstanbul, İzmir gibi büyükşehir belediyelerinde, yıldırı örgütü mensuplarının kadrolaşmasında görmekteyiz. Bu belediyeler adeta terör örgütünün yaymaca merkezine dönüşmüş, teşekkül mensubu şarkıcıların konser verdiği, yazarların kitaplarını yayınlattığı kurumlara dönüşmüştür. İnanıyoruz ki ülkemizi muvazenesiz hükümetlere ve dışa bağımlı politikalara mahkum emreylemek isteyen sömürgeci zihniyete, Türk milleti katiyen argıt vermeyecektir. Biliyoruz kim Türk milleti azimli vakfe, faziletli zihin ve sarsılmaz inanç ile ülkemiz üstünde oynanan oyunları bozacaktır. 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin Türk milleti için hayati önem taşıdığının bilinci ve milletimizden aldığımız bunaltıcı ile çalışıyoruz” dedi.

Bursa’nın kurtuluşunun 100. yılı olan 11 Eylül 2022 Ahzüita günü saat 17.00’bile MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli’nin Bursa’ya geleceğini belirten Büyükataman, “Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e Akilane: Namzet Belli, Değişmeyen Net’ temalı örtüsüz gelgel toplantımıza hep vatandaşlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Seçimlerle ilgilendiren yöneltilen soruyu de cevaplayan Büyükataman, “Seçimler, 18 Haziran 2023 tarihinde ve zamanında yapılacaktır. Akıbet zamanlarda er seçimin erkene alınabileceğine dayalı söylemler medyada meydan almaktadır. Hele aykırılık, bundan ayrımsız ay öncesine büyüklüğünde seçimlerin er yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve özlük mensuplarını tüvana burulmak ve seçime amade ayla aktarmak için böyle aynı propaganda yürüttüler. Amma seçimler, kesinlikle zamanında yapılacaktır. Belki Haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması kabilinden ayrımsız topluluk gerekçelerden kaynaklı 1 kamer seçimleri öne alma ihtimali bahis konusu olanaklı. Bu konuda bize kavrama fail resmi öneri ve paylaşılan benzeri açıklama olmadı. Ceride köşelerinde yapılan yorumlara dair olarak bunu söylüyorum. Biz seçimlerin eskiden yapılacağına müteveccih çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi. – BURSAShare: