TED, yeni okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Bilimi Derneği (TED), bakir okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı.

Dernekten yapılan açıklamaya bakarak, TED bünyesindeki 45 meslek arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin açılış törenine, protokol, gelişim ve yöntem dünyasının koskocaman isimleri ile hoca, öğrenci ve veliler katıldı. Törende, öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisi ve raks gösterisi kayran aldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına vadi sunulan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde esas unsurun öğretmen olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Okullara eğitim seviyelerini arttırmak için hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem dahi bambaşka ululuk okullarımıza bindi oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Eğitim Bilimi Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddi imkansızlıkları hep bu arada yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu domuzuna evlatlarımıza konfirmasyon ediyoruz. Ayrımsız hayalimiz var; ’10 bin tendürüst meşale’ diyoruz. Şayet biz önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu pir vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Tığ uslu tahtaların değil, akil öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Bire Bir ülkenin kazanmasını, bire bir vatanın kazanmasını, ayrımsız bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü fakat öğretmenler üzerinden peki.”

“Amacımız bereketli insanlar eklemek”

TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu birlikte okulun 70 sınıf ve 1.820 şahsiyet kontenjanla açıldığını ve bu sene 415 mektepli ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk Yetişek Derneği tıpkısı ati projesidir. Misyonumuz nitelikli eğitim yüklemek, terbiye öğretim alanında başarılarla yoğun okullarımızda bereketli insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda 1.820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve parçalanmamış mesai arkadaşlarımızın her kalem fiziksel, içtimai, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara ehil aynı kampüsteyiz.”

Açım töreninde Türk Eğitim Bilimi Derneği tamam burslu öğrencisi yerine TED Karabük Koleji mezunu olan Dr. Tuğgeneral Alver ise balaban TED ailesinin hayatının değişimindeki adına değinirken, pandemi döneminde hekimliğe başlayan tıpkısı TED’li kendisine o pek dönemde yılmadan yorulmadan insanlar için mesai azmini ve elde ettiği başarıları TED’in namına kazandırdığı değerlere verecekli olduğunu belirtti.

Share: