TED yeni okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Yetişek Derneği (TED), bakir okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, uslu tahtaların değil uslu öğretmenlerin eğitimin geleceğini dönüştüreceğine inandıklarını belirterek, “Biz uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu domuzuna vatanın geleceğinin ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz” dedi.

12 Eylül’üstelik 2022-2023 yılı eğitim-tedrisat dönemine başlayan TED Üsküdar Koleji’nin açılışı yapıldı. Türk Eğitim derneği bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin açılış törenine, TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, iş ve siyasa dünyasının muhteşem simaları, sarıklı, öğrenci ve veliler katıldı. Törende öğrencilerin hazırladığı çalgı dinletisi ve raks gösterisi düz aldı.

‘BİR ÜLKENİN KAZANMASI ANCAK ÖĞRETMENLERLE OLUR’

Törende mütekellim TED Başkanı Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde esas unsurun öğretmen olduğu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Okullara terbiye seviyelerini arttırmak amacıyla hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem da ayrıksı ihtişam okullarımıza destek oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Eğitim Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddesel imkansızlıkları bütün beraber yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu iyice evlatlarımıza teyit ediyoruz. Ayrımsız hayalimiz var, 10 bin zihayat meşale diyoruz. Şayet tığ uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu iyice vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Biz uslu tahtaların değil, fikirli öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Bir ülkenin kazanmasını, bire bir vatanın kazanmasını, bire bir bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü fakat öğretmenler üzerinden evet.”

‘AMACIMIZ İYİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK’

Okulun 70 derslik ve bin 820 yabanlık kontenjanla açıldığını kaydeden TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ise, bu sene 415 öğrenci ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirtti. Kulaberoğlu, “Türk Eğitim Derneği benzeri gelecek projesidir. Misyonumuz nitelikli yetişek çevirmek, yetişek tedrisat alanında başarılarla mahmul okullarımızda mebzul insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda bin 820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve eksiksiz düzentileme arkadaşlarımızın değme nev fiziki, içtimai, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara cemaat bire bir kampüsteyiz” dedi.

Türk Yetişek Derneği Kül Burslu öğrencisi yerine TED Karabük Koleji mezunu Dr. Tugay Alver yaptığı konuşmada TED iri TED ailesinin hayatındaki değişiminden bahsederek, pandemi döneminde hekimliğe başlayan benzeri TED’li adına o sağlam dönemde yılmadan yorulmadan insanlarımız için emek azmini ve elde ettiği başarıları TED’in namına kazandırdığı değerlere verecekli olduğunu rapor etti.

– İstanbul

Share: