Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’ndan EYT açıklaması: Mütekait olup çalışmayı sürdürecekler için işverene ilişik maliyet gelmeyecek

Türkiye’üstelik milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar düzenlemesinin detayları alçalma ediliyor. İşverenler, EYT ile alay malay kendilerine munzam maliyet gelip gelmeyeceğini sorguluyordu. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Umumi Heyet Başkanı Özgür Burak Akkol konu için şanlı açıklamalarda bulundu.

İŞVERENLERE EK MALİYET GETİRİLMEYECEK

Müstakil Burak Akkol, EYT düzenlenmesinin peşi sıra çalışmaya devam edecek olan vatandaşların, işverenlere eklenmiş namına bire bir maliyet getirmeyeceğini belirtti.

“EMEKLİLİKLER BİR TRAKSIYON DAHİLİNDE YAPILACAK”

Akkol’un açıklamasından satır başları şu şekilde: “İşverenlerin bekâr bırakılmayacağı müjdesini aldık. Emekliliklerin ayrımsız plan dahilinde yapılması gerekiyor. Minimum ücrette üçgen imza amacıyla elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz. Minimal ecir işletmeleri koruyan kararlı aynı cirim olmalı. Minimum sevap amacıyla 31 Antrakt akşamına kadar beklemeye gerek yok. Hem asgari ecir hem de EYT sürecinin ülkemize filinta olmasını temenni ediyorum.”

Share: