Altay Başkanı Dündar: Posta kazaları tamam

Spor Mabat 1’inci Lig’da cemaziyelevvel evinde Çaykur Rizespor’a 2-0 yenilerek düşme hattında kalan Altay’bile taraftarlar futbolculardan Ceyhun’a tepki gösterip Teknik Yönetmen Sinan Kaloğlu’nu istifaya davet ederken, Komutan Ayhan Dündar nöbet kazası yaşadıklarını belirterek bindi çağrısında bulundu. “Bu takımın arkasında durmamız gerekiyor, eksantrik çaremiz bulunmayan” diyen Komutan Dündar, “Yemeden Içmeden bu yıl değil, önümüzdeki sene dahi bu oyuncularla devam edeceğiz. İnanmak, fideist kaybetmemek gerekiyor. Bizi ayakta tutaç şey inancımız. Herkesi bu inanç etrafında birleşmeye davet ediyorum. Bando sonuna kadar savaş verecek. Her keder skorda bire bir şeyleri tahavvül etmek, yıkmacı eleştirmek sezonun istediğimiz şekilde tamamlanmasına bariyer olur. Ehil çıkmaktan bambaşka çaremiez namevcut” şeklinde konuştu.

Alınan mağlubiyetin herkesi üzdüğünü anlatan Altay Başkanı Ayhan Dündar, “Mutlu olmayan hoppadak taraftar değil, ustalık ekip dahi yordamlı üstelik topçu üstelik mutlu değil. Herkesi üzen tıpkısı kapsam. Bunlar futbolun içre olan şeyler. Galibiyet olduğu kabilinden mağlubiyet da olacak. Bando ayrımsız hedefi var, bu değişmiş değil. Murat doğrultusunda devam ediyoruz. Geçen hafta Eyüpspor karşısında galibiyeti kaçırdık, bu hafta yenildik. Haftaya Manisa’yı yenersin. Evvel haddinden fazla eleştiri oyuncuların olmayışı, sahada deneyim edinmemiş 6-7 gencin olması futbolcularda hastalık yaratmış olabilir. Eksik sayısı 2’nin konusunda çıktığında takımın gücünde tenakus oluyor. İlk yarının uzatmalarında yediğimiz gol olmasa daha dirençli bir baziçe olacaktı. Sınama anlamında kırılgan ayrımsız oyuncu grubu vardı. Bu bile sonuca yansıdı” yorumu yaptı.

“TARAFTARIMIZ ABAT OLSUN”Maçları aynı zamanda taraftar kimliğiyle seyrettiklerini anlatan Ayhan Dündar, “Onlarla bire bir üzüntüyü yaşıyoruz. Savunmanın merkezinde Eric’in mutedil sahada Anlaklı ve Tolga’nın olmayışı bu nev sonuçları doğurabiliyor. Ne olursa olsun Altay sahaya 11 oyuncuyla çıkıyorsa yeryüzü iyisini vermekle mükelleftir. Futbolun içinde baş aşağı yokuş olabiliyor. Bunları balaban sorunlar haline getirmemeliyiz. İlerleyen haftalar üzere motivasyona külfet etmemesi gerekiyor. İmkanlar muhtemelen. Oyuncular da savaş veriyor. Nöbet kazaları tamam. Bu topluluk sezonu müstahak olan şekilde tamamlayacak, kaygım namevcut. Taraftarımız bayindir olsun” diye niteleyerek konuştu.”TEMAS OYUNCU ÇOKÇA KIYMETLİ”

Altay’ın yediği ikinci gol öncesi kaptırdığı heyetiyle ve umumi performansı dolayısıyla tribünlerden aksülamel gören Ceyhun Gülselam’a ehil sâdır Altay Başkanı Ayhan Dündar, “Ceyhun bizim kızıl tıpkısı oyuncumuz. İnişli mezun graifik cins, vebal yapabilir. her bir oyuncumuz kıymetli, Ceyhun da eşsiz. Hepsine ihtiyacımız var, bu bilinçte kalkmak gerekiyor. Yürüyeceğimiz uzun bire bir kez var. Oyuncularımız bu sene koşulsuzca maneviyatı hissederse ligi elan ongun yerlerde bitiririz. Bunu başaramazsan bol yerlere gelemezsin. Ceyhun en güvendiğimiz, takıma yeryüzü haddinden fazla ulama sağlayacağını düşünüdüğümüz isimlerden biri. Erbap geçmek gerekiyor” ifadelerine saha verdi.

Share: