OĞAN PAR Umumi Başkanı Yapıcıoğlu’ndan inikat açıklaması Açıklaması

Müstakil Sorun Partisi (CENABIHAK PAR) Umumi Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin herhangi bir ittifakta meydan almasıyla ilgili, “İttifak arayışında değiliz. Tıpkı sözleşme teklifi gelirse değerlendiririz.” dedi.

Ağrı’da gazetecilere açıklama yapan Yapıcıoğlu, 1 yıldır memleket gezilerine bitmeme ettiklerini ve değişik kesimlerle birlik ettiklerini anlattı.

Esnafın Gürbulak Gümrük Kapısı’nda PCR testi uygulanmasından şikayetçi olduğunu anlatan Yapıcıoğlu, “Neden yemeden içmeden Gürbulak’ta bu imtihan isteniyor? beherglas geçişte oradaki esnaf ayrıca PCR testi amacıyla 170 teklik ücret vermek zorunda kaldığını ve bu durumun kendilerini mağdur ettiğini dile getirdiler.” ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu, partisinin her ittifakta düz alıp almayacağının sorulması üzerine şöyle konuştu:

“Mümkündür, türlü amma ‘mutlaka benzeri ittifakta düzlük alacaktır’ almak akla yatkın değildir. Bulunan cümle siyasal partileri iki türlü ittifaklara zorluyor. Bugünkü şartlar altında hiçbir partinin öz adayını yegâne başına kişi oylarıyla ve oyların yarısından fazlasını almak suretiyle seçtirmesi imkan dahilinde görünmüyor. Bu nedenle reisicumhur adayı çıkaracak olan partilerin kendi adaylarına bindi alabilmek amacıyla itilaf arayışları doğaldır. Tıpkı değişik amil seçim barajı. Barajın yüksekliği dolayısıyla bazen partilerin barajı harcamak için aynı ittifakın çatısı altında seçime giriş ihtiyacı hissettikleri bildik ayrımsız şeydir. Bunlara karşın biz MEVLA PAR namına ‘mutlaka tıpkısı geçim içerisinde düz alacağız, vadi almalıyız’ düşüncesi ve modunda değiliz.”

ALLAH PAR’ın tıpkı şartların olduğu 2018 seçimlerine yegâne başına girdiğini ve gelişigüzel ilde özlük yasama kurulu adayını gösterdiğini anlatan Yapıcıoğlu, sözlerini, “İttifak arayışında değiliz. Tıpkı antant teklifi gelirse değerlendiririz, partimizin mezun organlarında bunu konuşuruz. Şayet milletimizin, memleketimizin menfaatine olacağı kanaatine varırsak, bizim ilkelerimizle birlikte uygunsa o geçim içerisinde meydan alabiliriz. Amma kabul edemeyeceğimiz bire bir teklifse 2018 seçimlerinde olduğu üzere biricik başımıza seçimlere gireriz. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilişkin eğer ikinci tura kalırsa, ikinci tuğra kalma ihtimali var mı? Evet var, faziletkâr ihtimaldir. İkinci tuğra kalırsa ikinci tura küsurat adaylara bakarak bir yorum yaparız.” diye tamamladı.Share: