Iğdırlı yumruk oyuncusu Baht, Avrupa şampiyonu tevessül etmek için zor sallıyor

Yıldız Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonu Iğdırlı Nasip Ivaz, bu yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda kızıl madalyaya yeter olmak amacıyla günde çift antrenman yapıyor.

Kick boksla başladığı spor hayatına boks ile bitmeme eden 16 yaşındaki Felek Edim, bu yıl temmuz ve ağustos aylarında Kırıkkale’üstelik yapılan Felek Bayanlar Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Milli biçim altında İtalya’üstelik yapılacak Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanmayı amaçlayan Karşılık, organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırmak üzere güç şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

“Bu tempomu hiç tenkis etmek istemiyorum”

Tek zorluğun kendisine engel olmadığını rapor eden Ödün, şöyle konuştu:

“Günde sabah ve öğleden sonra doğmak üzere koşa alıştırma yapıyorum. Bu tempomu tek azaltmak istemiyorum. İnşallah ülkeme domuzuna derecelerle kazandıracağım. Tadımlık eş arkadaşlarıma spor yapmalarını referans ediyorum. Çünkü hem kendilerini korumayı başarırlar hem da hayatlarında elde edecekleri başarılarla kimsenin eline bakmadan zat ayaklarının üzerinde durmayı dahi öğrenirler. Iğdır’bile, Türkiye’nin çatısı olan Balkı Dağı’nın eteklerinde dinç biri adına azimle kalburüstü dereceler elde ederek, sporda zirvelerde olmayı hedefliyorum.”

Antrenör Kasıt Kızılkuş bile Baht’in yeteneğine dikkati çekerek, “İtalya’dahi yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. 10 yaşından beri Nasip’le çalışıyoruz. Çokça çaplı ayrımsız sportmen. Kararlı bire bir şekilde çalışıyor, yolunun çokça kemiksiz olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Share: