Baziçe Aplikasyon Akademisi’nin ikinci yılı başlıyor

Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Aşama Merkezi hareket birliğinde, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Sayısal Inkılap Ofisi destekleriyle TEKNOFEST 2021’da hayata geçirilen Oyun ve Uygulama Akademisi, ikinci dönemine 1 Aralık’ta başlıyor.

Girişimcilik Vakfı açıklamasına bakarak, Baziçe ve Aplikasyon Akademisi, sayısal ekonominin büyümesine, 18-29 yaş arası darülfünun öğrencisi veya mezunu gençlerin sayısal becerilerinin gelişmesine, uygulayım bilimi sektöründe istihdamın artmasına ve uygulayım bilimi odaklı girişimlerin çoğalmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

İlk yılında Türkiye’nin 76 şehrinden katılan 2 bin bursiyerle yola çıkan Akademi’birlikte, 260’tan fazla baziçe ve uygulama geliştirildi. Yüksekokul bakir döneminde de tamamen ücretsiz ve online kendisine 2 bin tendürüst bursiyere eskimemiş aynı kariyer yolculuğuna başlamaları amacıyla esin, vukuf ve geniş ayrımsız topluluğa katılma imkanı sunacak. Müracaat süreci, bu yıl 30 Ağustos’ta Samsun’birlikte gerçekleşecek olan TEKNOFEST ile başladı ve 16 Ekim’e büyüklüğünde devam edecek.

Akademi ikinci yılında da yüzdelik 50’si avrat adaylardan belirlenecek 2 bin bursiyeriyle bakir terbiye dönemine 1 Aralık’ta başlayacak. Bursiyerler, alanlarında eksper eğitmen kadrosu ile Flutter, Unity ve Oyun Sanatı (Game Kayırıcı) gibi oyun ve aplikasyon geliştirme eğitimlerine ücretsiz erişim imkanının birlikte, Coursera’dahi düz düzlük tamamen Türkçe Google Proje Yönetimi Sertifika Programı’na bilcümle burslu karışma olabilecek. Bursiyerler ayrıca, yazılımcılar için İngilizce, anne girişimcilik, ahbaplık, para ve herif kaynakları eğitimlerinden oluşan uygulayım bilimi girişimciliği eğitimlerine ve kariyer hızlandırma etkinliklerine katılabilecek.

Kariyer Hızlandırma Etkinlikleri ile teknoloji ve yazılım sektöründen isimlerle benzeri araya yetişme fırsatı yakalayacak olan bursiyerler, Akademi süresince degaje aynı profesyonel ve girişimci ağına erişmenin yanı sıra, sektörel ihtiyaçları, trendleri ve iş çekicilik süreçlerini uzmanlardan öğrenecek. Akademi böylelikle kül öğrenimlerini uygulayacakları Ikmal Bootcamp’inde ise takımlar halinde baziçe veya uygulama geliştiren bursiyerlerden jürinin oylarıyla seçilen önce 3 takım San Francisco’dahi girişimcilik ekosistemiyle tanışacakları geziye katılmaya ve özel girişimcilik destek ödüllerini almaya hak kazanacak.

18-29 gözyaşı ortada, darülfünun öğrencisi veya mezunu gençler, 450 saatlik eğitim bilimi ve kariyer tacil fırsatları sunan Baziçe ve Aplikasyon Akademisi’ne 16 Ekim’e kadar “https://oyunveuygulamaakademisi.com/” adresindeki “Çarçabuk Başvur” linki üzerinden 3 adımdan oluşan başvuru sürecini tamamlayarak başvurabiliyor. Yüksekokul ile ilgilendiren bütün sorular “[email protected]” adresine iletilebiliyor.

Share: