New York’un başı farelerle dertte! Şehremaneti, 3 milyon maaş vereceği sıçan şefini arıyor

ABD’nin New York kentinde az daha seçme sokakta fareler cirit oyunu atmaya başladı. Eldeki yöntemlerle hayvanlarla savaş etmekte ev artan New York Şehremini Eric Adams’ın ofisi ilginç aynı aksiyon ilanı yayınlandı. Yayımlanan ilanda kentin “gerçeklik düşmanı” ile savaşmak için aynı “kemirgen kısıntı yöneticisi” arandığı duyuruldu.

170 BİN DOLARA VARAN MAAŞ

Bu hafta yayınlanan ve nükteli tıpkısı dille yazılan aksiyon ilanında “mefkûre adayın efdal motivasyonlu ve az buçuk kana susamış biri olması” gerektiği bildirildi. Kurum üzere seçilen kişiye yıllık yerine 120 bin dolar (kestirmece 2 milyon 236 bin liralık) ile 170 bin dolar (tahminî 3 milyon 167 bin liralık) ortada bire bir mahiye verileceği belirtildi.

“FARELER İÇİN SAKSI BELASI OLMALI”

İlanda şu ifadeler kullanıldı: “Fareler bu hareket ilanından tiksinti edecek. Fakat 8,8 milyon nüfusa sahip New York, fare popülasyonunu kesmek, temizliği bırakmak ve vebayı alıkoymak üzere sizinle gelişigüzel çalışmaya amade. İdeal namzet, jandarma ve mecmu anlamıyla fareler için tıpkısı sarrafiye belası olmalı. Bu dayanıklılık ve teknik gerektiren 7/24 ayrımsız gelişim. İşin sorumlulukları ortada fare kısıntı stratejileri geliştirmek, kent kurumları genelinde projeleri ve yöntem girişimlerini tevcih etmek ve uygulamalı imha teknikleriyle cepheden önderlik yapmak kayran alıyor.”

NEW YORK ABD’NİN YER ÇİRKİN İKİNCİ KENTİ

Diğer taraftan, haşere kontrol şirketi Orkin’in akıbet yıllık sıralamasına bakarak New York, ABD’nin “yer çirkin ikinci” kenti oldu. ABD’nin yeryüzü çirkin kenti ünvanı ise Illiniois eyatinde vadi düzlük Chicago’ya ilişik. Ekim ayı itibarıyla, New York’un sağlıklama departmanı 2022’de 21 bin 600’den çok fare şikayeti bildirdi ve çap 2019’a bakarak yüzde 67 arttı. New York’taki fareler, antrparantez sokaklarda ve kaldırımlarda muhtelif yiyecekleri sürüklerken görüldükleri videolarla sıkça toplumsal medyada viral oluyor.

Share: