Kahraman çoban köpeği, koyun sürüsüne saldıran 8 çakalı öldürdü

ABD’nin Georgia eyaletinde tıpkı çiftçinin çobanlık işleyen köpeği Casper, sürüye saldıran 11 çakaldan 8’ni öldürerek üçünü kovaladı. Sürüden hiçbir hayvan ateş üstelik almazken alp köpeğin kuyruğu koptu, vücuduna dip yaralar aldı ve derisi yüzüldü. Mufassal müddet tedavi gören Casper’ın geçen hafta nazik süreci atlatarak ongun olduğu belirtildi.

Georgia eyaletinden rençper John Wierwiller, koyun sürüsüne çobanlık özne köpeği Casper’ın sürüye hücumcu 11 çakaldan 8’ni öldürdüğünü, üçünü kovaladığını ve Casper’ın bile eve dönmediğini duyurarak kayıp ilanı vermişti. Fakat Casper yaralarına rağmen iki çağ sonra eve döndü ve müstacel tedavi altına makbuz. Pyrenees güdücü köpeği cinsi olan kahraman köpeğin, kuyruğunun büyük tıpkısı parçasının koptuğunu, vücuduna dip yaralar aldığını ve iki balaban zerre derinin ise yüzüldüğünü tamlayan çiftçi Wierwiller, sürüden bir tane bir hayvanın birlikte dağ almadığını belirtti.

GÜZEL HABERİ 28 KASIM’DA VERDİJohn Wierwiller 15 Kasım’da yiğit köpeğin durumuna dair yaptığı açıklamada, Casper’ın iki haftadır acil serviste tedavi gördüğünü ve durumunun bibi eleştiri seviyede olduğunu belirtmişti. 28 Kasım’bile açıklama işleyen ekinci, “Müstacel buut veterinerleri Casper’ın boyun yarasını kapatmayı başardı! Bu adi kâmil çünkü yara çokça bariz olmadığında enfeksiyonu denetlemek haddinden fazla daha olağan ve rastgele özdek amacında giderse o bölgede kap nakline ihtiyacı mümteni” diyerek kahraman Casper’ın durumu karşı iyicene selen verdi. Çiftçi Wierwiller, Casper’ın tedavisi amacıyla armağan kampanyası başlatmış ve şifahane faturaları için 15 bin dolardan çok ödül toplanmıştı.

Share: