Mukayyet Kanyon’da kaybolan 4 kişiden biri boğularak yaşamını yitirdi, 3’ünü kurtarma çalışmaları başladı

Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon’bile 4 kişinin yatık kaldığı ihbarı üzerine bölgeye Cingöz Kontrol Kurtarma (JAK) ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgede tetkik yapan ekipler, 1 kişinin suda boğularak hayatını kaybettiğini belirledi. Yatık artan 3 kişinin kurtarılması amacıyla çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

AFAD’TAN AÇIKLAMA

AFAD’ın resmi sosyal iletişim araçları hesabından yapılan paylaşımda, “AFAD ve JAK ekipleri 1 kişinin hayatını kaybettiğini, gayrı 3 kişinin afiyet durumlarının mebzul olduğunu belirleme etmiştir. Mahsur kalanları kurtarma çalışmaları bitmeme etmektedir.” ifadelerine saha verildi.

3 KİŞİNİN SAĞLIK DURUMU İYİ

Isparta Valiliğinden yapılan kayıtlı açıklamada ise 4 kişinin 14 Ağustos Iş günü 09.00’de geldikleri Yeşildere köyünden Yazılı Kanyon’a natür yürüyüşü açmak için ayrıldıkları ve kendilerinden veri alınamaması üstüne bu sabah saatlerinde durumun ihbar edildiği belirtildi.,

ISTIRDAT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Alınan vukuf üzerine arama faaliyetlerinin derhal başlatıldığı kaydedilen açıklamada, aramaların AFAD, JAK ekiplerinin yanında düzensiz izlem köpek timi, kontrol ve istirdat kapik timi, istihbarat timleri, Sütçüler Kurnaz Komutanlığı personeli ve insansız gelgel araçları da kullanılarak genişletildiği bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere düz verildi:

“Yapılan aramalar kapsamında saat 18.00 sıralarında, kayıp şahıslardan M.K. isimli vatandaşımızın dereden geçmeye çalışırken suda boğularak hayatını kaybetmiş vaziyette, sair 3 vatandaşımızın ise iyi ve afiyet durumları gür vaziyette Yeşildere Köyü Temelsiz mevkisinde bulundukları tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın yatık kaldıkları sarp ve kayalık alandan çıkarılması için istirdat çalışmalarına bitmeme edilmektedir.”

Share: