İzmir selen | Buca Küçük Asya Lezzetleri Festivali Başlıyor

İzmir’in Buca ilçesi, kentin en iri yiyecek-içmece ve canlılık festivaline sülale sahipliği yapacak. Buca Belediyesi eliyle 16-17-18 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek “Buca Anadolu Lezzetleri Festivali”nde Anadolu’nun dört bir yanından 400 farklı lezzet tanıtılacak. Birbirinden adlı şeflerle workshopların yapılacağı festivalde, Ulak Mütedeyyin, Melike Şahin ve Onur Akın görüntü takanak.

Buca Belediyesi, Misyon Mumcu Caddesi sakat Kaza binası karşısında düzenleyeceği “Buca Küçük Asya Lezzetleri”nde haz ve eğlenceyi aynı araya getirecek.

Festivalin açım gününde Adanalı angın Kaburgacı Yaşar, açılışa hususi 35 metrelik kebap şovu yapacak.

BİRBİRİNDEN ADLI ŞEFLERLE WORKSHOPLAR

Festival boyunca Rum mutfağından çok özel lezzetler, ziyaretçilere sunulacak ve birbirinden adlı şeflerin katılımıyla düzenlenecek workshoplar katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak. Workshoplarda 16 Eylül Cuma günü Safanur Bereketli, 17 Eylül Cumartesi haset Muazzez Kaşıkçı ve Sahrap Soysal, 18 Eylül Alım Satım günü ise Caner Aydoğan ve Butik Pastacılar Derneği düzlük takanak.

RESUL DİNDAR, MELİKE ŞAHİN VE HAYSIYET AKIN HAYALET ALACAK

Festivalde ayrıca 16 Eylül Cuma günü Haberci Müslüman, 17 Eylül Cumartesi Melike Delimsirek, 18 Eylül Alışveriş haset ise Onur Akın sahne alacak.

Share: