Muğlalı Emre birinciliği ile gurur yaşattı

İzmir’ de planlı ve iki bine yakın bisiklet sporcusunun katıldığı Arsıulusal İzmir Granfondo Derrace yol yarışında Muğla Karya GSK Bisiklet Takımından Nurettin Emre Oruç birinciliği elde etti.

İzmir Cumhuriyet Altını Meydanı’ndan startı verilen 63 km yarışta finişte rakiplerini geride bırakmayı başaran Muğla Karya GSK Sporcusu ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Dershane öğrencisi Nurettin Emre Oruç, Muğla’ya iri çalım yaşattı. Tıpkısı yarışta Muğla’nın esasen seksiyon umutlarından Ankara bile planlı yarışışta 3.lüğü kayran yine Karya GSK dan Ömer Taha Yalçın ise iri ayrımsız kazaya karışarak sevenlerini korkuttu. Omuzunda ve kolunda kırıklar olan Taha Yalman’ın tedavisine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tababet Fakültesi Araştırı Hastanesi’nde bitmeme ediliyor.

2 almanak çalışmalarının meyvesini vermeye başladığını belirten Muğla Karya GSK Başkanı İlker Ahi, “Çiftteker Muğla’birlikte umumi anlamda günce hayatta ve reakraktif etkinliklerde çokça mergup ancak spor anlamında yarışma sportmen yetiştirme anlamında sonuç derece gerideydi. Bodur sürede özellikle Muğla Valimiz Orhan Tavlı’nın destekleri ile büyük işler yapmaya başladık. Bu yarışta bir numara olup bizleri gururlandıran Nurettin Emre Oruç bir zamanda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Derslik öğrencisi. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Özcan Etkili bu konuda bizlere rastgele devir büyük destek verip yanımızda oluyor. Biz düpedüz bu yarışta bu sonucu bekliyorduk. Hem Ömer’in hem de Nurettin Emre’nin çağ göreceğini planlıyorduk. Ancak yarışta iki büyük kaza oldu. Ömer iri bir talihsizlik yaşayarak bu kazalardan birinin ortamında kaldı. Dokuz Eylül Tababet Fakültesi’nde kim evvel müdahalesinin peşi sıra Muğla Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’ın girişimleri ile Ömer’i tedavisini ilimizde sürdürebilmesi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tababet Fakültesine getirdik. Ameliyatları devam ediyor” dedi.

Muğla’ya hakeza majör ayrımsız madalya ile döndükleri üzere haddinden fazla bahtiyar olduğunu tamlayan Kardeş, “Sporcumuz Nurettin Emre Oruc’u kutluyorum. Bu başarıyı bizlere inanan bindi olan Özellikle Valimiz oluşmak için Muğla Gailesiz İş İnsanları Derneği’ne ve özge eksiksiz destekçilerimize ihsan ediyoruz dedi. – MUĞLA

Share: