Diyarbakır’da 1100 mektepli ücretsiz yaz kampından yararlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, tatil yapma imkanı bulamayan çocuk ve gençlere müteveccih düzenlediği ücretsiz yaz kampından 1100 öğrenci faydalandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ilişkin Elazığ’ın Beyaz Zehir ilçesinin Gezin Mahallesinde kayran kayran ve 12 Temmuz’dan bu yana bitmeme fail Sulh Uyanma Toyluk Kampının tamamlanması dolayısıyla izlence düzenlendi.

Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Büyük İhsan Su, programda kampta incelemelerde bulundu, çocuklarla kamp ateşi etrafında kardeş kardeş etti, saz dinledi.

Akarsu, AA muhabirine, şehremaneti adına kadınlara yönelikte güç icraat yaptıklarını belirterek, Umum Terbiye Müdürlükleri ile ortak çalışmalar yürüttüklerini, kadınların mesleksel eğitimlerine müteveccih kurslar açtıklarını söyledi.

Gençlere yönelik birlikte çokça koca hizmet yürüttüklerini anlatan Akarsu, yaz döneminde Diyarbakır’de 22 bin çocuğu spor okullarıyla buluşturduklarını belirtti.

Çocuklara yüzmeden atletizme, basketboldan voleybola kadar bir nice dalda eğitimler verdiklerini bildiren Akarsu, 10 binden fazla öğrenciye hikmet evlerimizde eksik kaldıkları öğüt konularıyla ait takviyeler yaptıklarını aktardı.

Yaz döneminde tahminî 57 bin çocuğu bile camilerde Müftülüğün denetiminde Kur’an ile buluşturduklarını ifade eden Akarsu, yaz tatili boyunca ortaokul ve lise öğrencilerini kampta mihman ettiklerini, kampta öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunduğunu ve türlü konularda bilgilendirildiklerini anlattı.

Önümüzdeki yıl de gençleri kampta konuk edeceklerini rapor eden Akarsu, şöyle konuştu:

“Çocuklarımız burada 5 devir içerisinde dinlenmiş oluyor, kullanılmamış arkadaşlıklar ediniyor ve bilgilerine yeni bilgiler katıyor. Gençlerimiz haddinden fazla memnun benzeri şekilde kamptan ayrılıyor. Burada yaz tatili süresince 1100 çocuğumuzu misafir ettik, pir aktivitelerle buluşturduk.”Share: