İYİ Tümen Sözcüsü Kürşad Sağlam izahat yaptı: Resmi uzuv sayımız 610.000’e ulaştı

Kürşad Mütehammil,geçtiğimiz günlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener’in rozet takmasıyla partiye resmen katılmıştı. Güçlü, İYİ Fırka’de sözcülük görevine getirilirken ilk matbuat toplantısını üstelik yaptı.

”610 BİN ÜYEYE ULAŞTIK”

Stabil cins olduğunca her hafta izah yapacağını söylerken, partinin üye sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kip, ”Partimize çok gösterişli tıpkısı organ müracaat süreci yaşandığını milletimizle tutmak isterim. Şu anda 610 bin rakamına ulaştığının altını resmetmek istiyorum” dedi.

”İLERİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

Takatli konuşmasının devamında, ”Bunun önümüzdeki günlerde tekmil ve ikmal müstakbel noktalarına taşınacağına inanıyoruz” açıklamalarında bulundu. İYİ Fırka’nin unsur sayısı YSK’nın mayıs ayında açıkladığı rakamlara göre 570 bine yakındı.

KÜRŞAD STABIL İYİ PARTİ’YE KATILMA SEBEBİNİ AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan Prof. Dr. Mukavim partiye iltihak sebebini,”İYİ Fırka ailesine katılmaktan balaban aynı iftihar duyuyorum. Yıllarını Türkiye’nin herhangi bir alanda yücelmesi ve Türk dünyasının bütünleşmesi amacıyla harcayan tıpkı akademisyen, bir kanı insanı ve temas şeyden önce benzeri ocak babası adına burada olmamın sebebi yurt ve ulus sevdasıdır” diye niteleyerek anlatmıştı.

KÜRŞAD MÜTEHAMMIL KİMDİR?

Prof. Dr. Kürşad Dayanıklı, 1977 yılında Yozgat’ın Yerköy ilçesinde doğdu. İlk, mutedil ve lise öğrenimini bire bir yerde tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Amme Idaresi Bölümünden mezun olduktan (1998) sonraları tıpkısı branşta efdal lisans yaptı. “Örgütlerin Demokratik Hile Sürecinde Karşılaştığı Sorunlar ve Benzeri Uygulama” adlı tezi ile doktora derecesini 2009 yılında aldı. Akademik görevlerinden önceki Esenlik Bakanlığında Matbuat ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği, PTT Genel Müdürlüğünde eksper ve umum müdür danışmanlığı, Ulaştırma Bakanlığında bakan danışmanlığı, Ahmet Yesevi Arsıulusal Türk-Kazak Üniversitesinde Matbuat ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığında başkan danışmanlığı görevlerini yürüttü.

2010 yılında Ahi Evran Üniversitesi İşletme Bölümünde koruyucu doçent yerine göreve başladı.2013 yılında ABD’de South Carolina Üniversitesinde konuk öğretim üyesi yerine bulundu. Dümen ve izleme alanında doçent unvanı aldı. Bireşimli zekâ yöntemlerinin (bireşimli asap ağları, dumanlı mantık ve değişmeyen ağaçları) idare bilimine uygulanmasına müteveccih ampirik çalışmaları gerçekleştirdi. Önderlik üstüne akademik çalışmalar hazırladı. Siyasa Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde profesör ve Dalavere Bilimleri Anne Bilgelik Dalı başkanı oldu. 2011-2013 yılları beyninde Ahilik Araştırı Merkezi, İl İstihdam Kurulu ve KOBİ Proje Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunan Stabil, Son Teşrin 2019’de Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı yerine atandı.

Share: