Mardin’de 19 Eylül Gaziler Haset nedeniyle program düzenlendi

Mardin’bile 19 Eylül Gaziler Haset dolayısıyla gaziler ile şehit ailelerine yönelik program düzenlendi.

Kentte bire bir otelde düzenlenen programda, Kur’an Selek okundu, dualar edildi.

Programda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, şehitliğin ve gaziliğin dünyada hiçbir büyüklük ve makamla ölçülemeyecek büyüklüğünde cesim olduğunu söyledi.

Tarihsel süreçte kazanılan zaferlere değinen Demirtaş, zaman de ülkenin huzuru amacıyla terörle mücadelenin sürdüğünü belirtti.

Demirtaş, “Bu toprakların evlatları namına 1000 almanak yurdumuzdan ve mukaddesatımızdan vazgeçmeyeceğiz. Şehit yakınları olarak sizler sunma kızıl varlıklarınızı, evlatlarımızı, eşlerinizi, kardeşlerinizi ve babalarınızı vatan salim olsun diye bu topraklara can ettiniz. Kahraman gazilerimiz sizler girdiğiniz mücadelede bedenlerinizden ayrımsız parçayı kaybederken şehadeti hücre aldığınızı eksiksiz cihana gösterdiniz. Size minnettarız. Bu eren yurt ve bu asilzade budun sizlere minnettar.” dedi.

Programa, 70. Mekanize Tuğgeneral Komutanı Liva Bilgelik Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Entelektüel Turhan, İl Güven Müdürü Mahmut Felaket, vali yardımcıları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Share: