Aydın’da 19 Ilkgüz Gaziler Haset törenle kutlandı

Münevver’ın Efeler, Germencik, Koçarlı ve Söke ilçelerinde 19 Ilkgüz Gaziler Haset törenlerle kutlandı.

Efeler ilçesinde vilayet önündeki Atatürk Anıtı’na Aydınlık Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığı, Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği ile Işıklı Martir Aileleri ve Malul Gaziler Teavün Derneği’nin çelenkleri bırakıldı.

Kıbrıs Gazisi Özcan Akar, günün önemine ilgilendiren enformasyon yaptı.

Törene, Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, Garnizon Komutanı Miralay Hakkı Haktan Dürü, Vazıh Büyükşehir Şehremini Şiddetli Çerçioğlu, YANLIŞSIZ Fırka Vazıh milletvekilleri Zorlu Çetin ve Bekir Kuvvet Fiyaka, CHP Görgülü Mebus Hüseyin Felek, Vazıh Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Vazıh Barosu Başkanı Anıl Balaban, sivil topluluk kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Germencik

Germencik Cumhuriyet Altını Meydanında planlı törende Kaymakam Toygar Gülenç ve Belediye Reisi Fuat Öndeş Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Uyanık Gedikli Mümessil Çavuş Eren Mecnunca, konuşmasında, “Zaman kocaman bayrağımız ülkemizin gelişigüzel köşesinde gururla dalgalanıyorsa, İstiklal Marşımız yurt semalarında yükseliyorsa, Türk milleti ilişki muadele içerisinde daha gönençli yarınlara koşuyorsa bunu siz alp gazilerimize borçluyuz.” dedi.

Törene, İlçe Kurnaz Komutanı Üsteğmen Salih Demirtaş ve İlçe Güvenlik Müdürü Büyük İhsan Özçelik bile katıldı.

Koçarlı

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda yapılan törende Ilçebay Ersin Tepeli ve Belediye Başkanı Nedim Kaplan aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Kıbrıs Gazisi Mehmet Sami Sarıgül, günün önemine ilişkin müşavere yaptı.

Söke

Söke Cumhuriyet Altını Meydanı’nda gerçekleşen törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun peşi sıra Üsteğmen Yunus Kurhan ile Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma ve Teavün Derneği Başkanı Ali Akkuş marifetiyle müracaat yapıldı.

Konuşmaların arkası sıra Hilmi Fırat Rum Lisesi öğrencileri yoluyla koşuk okundu.

Törene, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Söke Garnizon Başkan Vekili Kenan Kırbaş, Söke Şehremaneti Başbuğ Vekili Ege Devrim Evcil ve Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Deniz Kazı üstelik katıldı.

Share: