Komutan Pekmezci depremzedeleri ziyaret etti

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, tarz üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilde birdenbire yıkıma faktör olan 7,7 lik depremin arkası sıra Bayburt’a gelen, Uzungazi Mahallesi ile Genç Osman Mahallesine yerleşen depremzedelere ziyarette bulundu.

Depreme Malatya ve Gaziantep’te yakalanan depremzedeler ile ayrımsız süre dostane ederek önceki olsun dileklerini ileten Komutan Pekmezci depremzede çocuklarla da yakından ilgilenerek mütenevvi hediyeler vererek kendilerine Bayburt Belediyesi olarak ellerinden mevrut yardımda bulunacaklarını söyledi.

Ziyaretler sonrası açıklamalarda kâin Komutan Pekmezci “Bütün Türkiye’nin yüreğini yakıcı hareket felaketinin ardından şehrimize gelmeye başlayan depremzedelerimizden Bayburt’a ulaşan vatandaşlarımıza ziyarette bulunduk. Kendilerine eski olsun dileklerimizi ileterek kardeşçe ettik. Bizler Türk milleti olarak pres zamanlarda ulus olmanın ve dayanışmanın bilincinde olan insanlarız. İnşallah bu süreç boyunca şehrimizde ağırlayacağımız depremzedelerimize Bayburt ve Bayburt Belediyesi olarak elimizden mevrut yardımı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Deprem sonrası Türk milletinin kenetlendiğini belirten Komutan Pekmezci “Şehremaneti namına düzenlendiğimiz arkalama kampanyasına vatandaşlarımızın iri ayrımsız ilgisi oldu ve 45 kamyon arkalama malzemesini yer sarsıntısı bölgesine bodur tıpkısı sürede sevk ettik. Henüz sonradan ise depremin etkilerini durumunda müşahede etmek hesabına depremden etkilenen Malatya, Adıyaman ve Diyarbakır’a gitme fırsatımız oldu. Bizler nazik Türk milletiyiz. Allaha şükür zinde tıpkı devlete ve şişman bir millete sahibiz. Yaralarımızı arz bodur sürede saracağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Devletimiz depremden etkilenen vatandaşlarımız üzere müstelzim gelişigüzel şeyi yapıyor. Bizde Bayburt Belediyesi adına şehrimize mevrut depremzedelerimiz amacıyla elimizden mevrut rastgele kalem yardımda bulunacağız. Bu açar ile evvel günden beri deprem bölgesine yardımlarını esirgemeyen eksiksiz hemşehrilerimize teşekkürlerimi bildirme ediyorum” diyerek konuştu. – BAYBURT

Share: