Başkan Pekmezci’den 21 Küçük Ay Halas Haset açıklaması

Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, Bayburt’un antagonist işgalinden kurtuluşunun 105. sene dönümü etkinliklerinin deprem felaketi dolayısıyla iptal edildiğini açıkladı.

Başkan Pekmezci yaptığı açıklamada Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ile yaptıkları istişareler sonucu kamu Türkiye’nin yüreğini yakıcı yer sarsıntısı felaketi zımnında ara sıra programlar dünya kurtuluş haset etkinliklerini iptal etme kararına vardıklarını belirtti.

Başkan Pekmezci’nin açıklaması şöyle:

Birleştirme etmeyi planladığımız Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü etkinlikleri, ülkemizin yüreğini yakan ve 10 ilimizin aniden etkilendiği sarsıntı felaketi nedeniyle, çelenk sunumu, Saklayan Süleyman Görgülü, Miralay Sabri Koca gömüt ziyaretleri ve Martir Kadınlar İffet ziyareti ile şehitlerimiz ve zelzele felaketinde hayatını kaybedenler için mevlid-i şerif okutulması dışında artan tekmil programlar fek edilmiştir.

Acımız ne büyüklüğünde büyükse, gayretimiz, imkanlarımız, birliğimiz da o büyüklüğünde büyüktür. Allah’ın izniyle bu felaketin üstesinden bilcümle alay malay geleceğiz. Kalbi hareket bölgesiyle bir atan, desteğini esirgemeyen, yüreğini ortaya koyan, dayanışma için kenetlenen bütün hemşehrilerimize şükranlarımızı sunarız.

Rabbim bu felaketleri bize esasen göstermesin. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara birlikte müstacel şifalar diliyoruz. – BAYBURT

Share: