KMÜ’de bakir akademik sene başladı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 2022-2023 akademik yılı başladı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Yanlışsız, yeni akademik yılın başlaması nedeniyle bire bir akıl yayımladı.

Üniversitenin 11 medrese, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 6 çığır yüksekokulu ile gelişigüzel güzeşte ahit daha birlikte büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Ak, “Biz şişman aynı aileyiz. Bakir akademik yılda bütün öğrencilerime ve hocalarıma faik başarılar diliyorum. Şimdiye kadar KMÜ’ mecmu imkanlarını öğrencilerinin gelişimleri üzere seferber ettik. Kullanılmamış dönemde dahi öğrenci odaklı terbiye-talim anlayışını sürdüreceğiz.” dedi.

Genç, etkili ve etkili yapısı ile KMÜ’nün sadece Karaman’ın değil, bire bir zamanda ülkemizin ve dünyanın hatırlı yükseköğretim kurumlarından biri haline geldiğini ifade eden Selim, şunları söyledi:

“Üniversitemiz bilime, kültüre, sanata ve spora verdiği değer ve özgün çalışmalarıyla geleceğin Türkiye’sinin can edileceği gençlerimizi nitelikli birer fert yerine yetiştirmekte ve büyüyen ülkemizin gelişimine cıvıl cıvıl tıpkı ulama vermektedir. Bu sene kül kontenjanlarımızda yüzde 100’lük doluluğa ulaşılmıştır. Bu bile bizlere KMÜ’nün arz çok yeğleme edilen üniversitelerden biri olduğunu göstermektedir. Etraflı ve zorlu bire bir sınav sürecinin peşi sıra KMÜ ailesine katılmaya doğruluk kazanan yıpranmamış öğrencilerimizi tebrik kartı ediyorum. Onlara ömürlerinin en pir ve mübarek yıllarını içine düzlük darülfünun yaşamlarında faik başarılar diliyorum.”

KMÜ’nün dünyanın genişlik hareketli vukuf insanları listesinde civar sıralarda saha alan bir nice akademisyeninin olduğunu hatırlatan Rektör Dürüst, tıpkısı taraftan ilmî icraat gerçekleştirirken sair yandan üstelik gençleri geleceğe yer bereketli şekilde hazırlayarak ülkemizin yarınlarını inşa ettiklerini kaydetti.

Selim, “Türkiye’mizin sonuç dönemde yazdığı muvaffakiyet hikayesine biz de darülfünun yerine kocaman başarı öyküsüne katkı vermekte ve bunun iftiharını yaşamaktayız. Arif, şerif, aziz, soylu ve yiğit milletimiz üzere bugüne kadar olduğu kabilinden bundan sonra da üzerimize düşen seçme nev görevi balaban tıpkı sorumlulukla yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimize, şehrimize ve vatanımıza bakım etmekten katiyen vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Share: