Lüksemburg ve Faroe Adaları fiyaskoları sonrası Stefan Kuntz’un koltuğu sallantıda! İşte namına melhuz 7 ustalık yönetmen…

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Kuntz’a güvendiklerini ve yola beklemek istediklerini söylese bile, Alman antrenör kredisini tüketti.

7 NAMZET VAR

Stefan Kuntz’un beklenen ayrılığında adına gelebilecek esame beyninde görmüş geçirmiş Türk ustalık adamlar bulunurken, henüz geçmiş bu görevi üstlenmiş olan Fatih Terim, Şenol Sıra ve Mustafa Denizli gibi deneyimli çalıştırıcıların adı yöre plana çıkıyor. Bu adlar dışında Sergen Sert, Aykut Mehabetli, Ünal Karaman ve Samet Aybaba’nın üstelik A Milli Topluluk beceri direktörlüğü için adı anılıyor.

Samet Aybaba

EN ÇOKÇA MAÇA ÇIKAN İSİM TERİM

Adı güzeşte adaylar ortada elan ilk A Milli Topluluk’üstelik ustalık direktörlük özne Fatih Fehva, 133 defa sahaya çıkarak Ay-yıldızlıların başında en haddinden fazla maça çıkan kişioğlu oldu. Henüz evvel iki kere bu göreve getirilen Şenol Güneş ise, toplam 82 karşılaşmada görev alarak Fatih Anlam’i strateji etti. Aynı başka deneyimli çalıştırıcı Mustafa Denizli bile, 34 karşılaşmada takımın başında düzlük aldı.Share: