İstanbul’de motosikletleri çalınan gençlerden ortak tepki: Malımızdan olduğumuz gibi canımızdan dahi olmaktan korkuyoruz

İstanbul’üstelik akıbet günlerde artan motosiklet hırsızlıkları, mağdurları harekete geçirdi. Motosikleti çalınan kişiler yaşanan durum karşısında yardım beklediklerini aktardı.

“GÜNDE 20 İLA 30 ARASINDA MOTOSİKLET ÇALINIYOR”

Yayınladıkları açıklamada İstanbul’dahi günde 20 ila 30 motosikletin çalındığını belirten mağdurlar, hırsızlıkların Avrupa ve Anadolu yakalarında devam ettiğini belirtti. Yetkililerden arkalama muntazır mağdurlar, çalışma hırsızlıklarının önüne geçilmesi için bindi istiyor.

Motosikletleri çalınan mağdurların açıklaması şu şekilde:

“Merhabalar, biz motosikletleri çalınan onlarca kıygın içinden yalnızca birkaçıyız. Değişik tarihlerde, ayrımlı yerlerde çalınan motosikletlerimizin ayrımsız şebeke marifetiyle çalındığı düşüncesindeyiz. Emekleri çalınan kişiler kendisine hazırladığımız bu videonun sizler aracılığıyla yayınlanmasını istiyor ve bundan sonra bu konuya ilişkin bir halkoyu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu noktada lazım zatî imkanlarımız lazım kolluk kuvvetlerine verilmesi gereken hikmet ve bindi tarafımızca sağlandı. Fakat motosiklet hırsızlığında o büyüklüğünde balaban aynı artma var kim değme aktarılma hoppadak İstanbul ilinden 20 ila 30 motosikletin çalındığını duyuyoruz.

“MİNİMUM SAYI OLDUĞUNDAN EMİNİZ”

Küçük Asya Yakasında; Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Ümraniye bölgelerinde, Avrupa Yakasında ise; Şişli, Eyüp, Esenyurt, Beylikdüzü bölgelerinde oldukça çok tıpkı artım bahis konusu. Tıpkı zamanda minimal suret olduğundan da eminiz. Kolluk kuvvetleri bu konu ile ilişkin süreci ivedilikle takip edememekte ve benzeri zamanda beyyine yetersizliği zımnında dosyalarımıza mukteza özeni göstermemektedir.

“DESTEK BEKLİYORUZ”

Hırsızlar ile muhatap adına malımızdan olduğumuz üzere canımızdan birlikte olmaktan korkuyoruz. Düzentileme hırsızlığının önüne geçilebilmesi ve benzeri arkadaşımızın dahi olsa motosikletinin bulunabilmesi üzere sizlerden destek bekliyoruz. Saygılarımızla.”Share: