Etlik Şehir Hastanesi Törenle Açıldı… Erdoğan: “Bugün Türkiye 20’nci Kent Hastanesine de Kavuştu. Bu Sayıyı 35’e Çıkartacağız”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Site Hastanesi’nin açım töreninde, “Bundan 20 sene önce hükümete gelirken milletimize, ülkemizi eğitim, esenlik, doğruluk, inanma üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Peşi Sıra erişim, tarım, enerji, dış siyasa; bu konularda dünyanın çevrilmiş ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Site Hastanesi, işte bu sözün gereğini bihakkın adına getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Zaman Türkiye, 20’nci kent hastanesine bile kavuştu. Bibi inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 şehir hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız” dedi.

Ankara yapımı tamamlanan Etlik Site Hastanesi, zaman Cumhur Reisi Erdoğan’ın üstelik katıldığı törenle hizmete açıldı. Şehir hastanelerinin hayali olduğunu belirten Erdoğan, törende şöyle konuştu:

“Etlik Site Hastanemizi, bünyesindeki 8 ayrı şifahane ve en üst teknolojiyle donatılan birimleri ile esenlik devrimimizin sembollerinden biri adına görüyoruz. 691’i dokunaklı bakım tevessül etmek üzere 4 bini aşkın akak kapasitesi, bin polikliniği, 125 ameliyathanesi, laboratuvarları, araştırama merkezleri ve 1 milyon 145 bin metrekareyi aşan alanıyla bu dev sayrılarevi, adeta bir esenlik şehri hüviyetindedir. Ankara’evet, Ankaralılara bu yerinde. Hastanemiz, çabucak vatandaşlarımıza değil, çalışanlarına birlikte en üst konforu sağlayacak donanımla tasarlanmıştır. Mart ayından beri ardı ardına açıkladığımız paketlerle, hayata geçirdiğimiz beyaz zehir reformla sorunlarını önemi ölçüde çözdüğümüz, beklentilerini karşıladığımız afiyet personelimizin daima yanında olduğumuzu tekrar izah etmek istiyorum.

“BUGÜN TÜRKİYE 20’NCİ ŞEHİR HASTANESİNE DAHI KAVUŞTU. BIBI İNŞASI SÜREN 13 VE PROJE AŞAMASINDAKİ 2 ŞEHİR HASTANESİ İLE BU SAYIYI 35’E ÇIKARTACAĞIZ”

Bundan 20 yıl geçmiş hükümete gelirken milletimize, ülkemizi eğitim bilimi, keyif, hak, güven üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Peşi Sıra muvasala, tarım, erke, dış yöntem; bu konularda dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Site Hastanesi, işte bu sözün gereğini hakkıyla yerine getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Türkiye, yıllar yılı buna hasretti. Hayalim yerine gördüğüm kent hastanelerinin gelişigüzel birini, herhangi bir aşamasını şahsen izlem ettim. Bu kuma hayalimizin 20’nci eserini zaman hizmete sunmaktan iri benzeri kurum duyuyorum. Zaman Türkiye, 20’nci şehir hastanesine bile kavuştu. Bibi inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 şehir hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız.

“ADANA’DA HALİ, ŞEHİR HASTANESİ DİYE BENİM MİLLETİME KASMAYA ÇALIŞTILAR”

Tehalüf çoğu hile ve çarpıtma olan hezeyanlarla bu eserlere mil atmaya çalışa da dünyada ilk kez ülkemizde hayata geçirilen kent hastaneleri modeli, bugün mukavim haddinden fazla mevki tarafından yakından inceleniyor. Çekişme Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Erkek Kemal’in, SSK’nın başı olarak zahir aynı sefalette olduğunu görmüş müydünüz? ya bu Mösyö Kemal’den bu ülkeye yararlı dirimlik mi? Gelmez. SSK’nın başında sen ne yaptın ki bu ülkede ne yapacaksın? Son asrın arz nazik keyif krizini, muhalefetin ‘sahra hastanesi’ diyerek reklamını yaptığı içi boş yapılara eksikli etmeden alnımızın akıyla yönettik. Hangi yaptı bu CHP? Adana’dahi tırı vırı, site hastanesi diyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. Utanmadan, sıkılmadan Erkek Eksiksizlik, oranın açılışını yapmaya gitti. Hastane bu evet. Hakeza çadırdan hastane evet mu? Amma Bay Eksiksizlik’e sorarsan olur.

“ÜLKEMİZİN SAĞLIK ALANINDAKİ KAZANIMLARINA TAĞYIR GETİRECEK HİÇBİR OLUMSUZLUĞA MEYDAN VEREMEYİZ”

Kendi vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunarken 161 ülke ve 12 arsıulusal kuruluşa tıbbi müzaheret malzemesi gönderdik. Gelişigüzel şişman reformda, değişimde olduğu kabilinden bu alanda da gelişmemiş aksilikler yaşanıyor gibi. Amma artık bu sefine yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline akıllıca gitmektedir. Ülkemizin sağlık alanındaki kazanımlarına iptal getirecek tek olumsuzluğa kayran veremeyiz. Tekmil tersine, elimizdeki imkanları daha artağan kullanacak, daha ati taşıyacak adımlarla yolumuza bitmeme edeceğiz. Gelişigüzel kent hastanemizi millî ve uluslararası düzeyde birer marka haline getireceğiz.

“VATANDAŞLARIMIZIN SEÇKIN BİRİNİN, ÖZELLİKLE DAHI GENÇLERİMİZİN EKSANTRIK ÜLKELERDEKİ HİÇBİR YERE GIPTA İLE BAKMAYACAKLARI GELİŞMİŞLİKTE BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDENE KADAR BİZE DURMAK, DURALAMAK YOK”

Sağlık ordumuza katılan seçkin doktorumuz, asistanımızı akademik heykel ve koca hakları bakımında destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. artık fiilen ülkemizi 2053 sağlık vizyonu ile buluşturacağız. Gençlerime bırakacağımız sunma yüce miras, afiyet özellikle girmek üzere seçkin alandan onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu etkilemek ve imkanı vermektir. Vatandaşlarımızın gelişigüzel birinin, alelhusus dahi gençlerimizin apayri ülkelerdeki tek yere imren ile bakmayacakları gelişmişlikte benzeri Türkiye’yi nesir edene kadar bize ara vermek, duraksamak yok. Türkiye’nin, kaybetmeyi hücre algı biricik bir evladı yoktu. Bu yüzyılın adı, Türkiye yüzyılı. Ülkemizi merkez aldığımızda batıdan doğuya, kuzeyden güneye seçme tarafta düzenlilik krizleri ve istikrasızlıkların kat açtığı huzursuzluk iklimi bilgili. Türkiye, bu endişe verici tablodan, maruz kaldığı birlik saldırılara ve yaşadığı badirelere karşın büzük, erinç adası yerine ayrışmaktadır. Akıbet dönemde içtimai medya mecralarında yeniden kaslı mevki güzellemelerinin yapıldığını, hele gençlerimizin bilinçaltlarına katiyetle buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılanmaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi böyle göstermeye çalışanlar, haddizatında ülkenin bu hale gelmesi amacıyla seçkin cins sinsiliği yapanlardır.

“BUGÜN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN MİLYONLARI BİZ MİSAFİR EDİYORUZ”

Türkiye’nin hoppadak savaş bölgelerinden kaçanların değil, gelişmiş mevki vatandaşlarının da adeta sığınağı haline dönüşmesinde bu çığlık gerçeğin payı vardı. Zaman dünyanın ciharıyek yanından mevrut milyonları biz misafir ediyoruz. Ülkemizi bir kurtuluş kapısı, kurtuluşa giden yolun intikal yolu kendisine görerek bu topraklara yönelen tümce, bize haddinden fazla önemli benzeri tasarı veriyor. Ülkemizin, mensubu olduğumuz milletin kıymetini haddinden fazla dolgunca bilmeliyiz. Devletleri yıkılanların başlarına hangi felaketlerin geldiğini eksiltmek amacıyla başımızı kaldırıp şöyle ayrımsız bakmamız yeterlidir. Alelhusus büsbütün elan dolgunca arabaya yanılmak, henüz bakir telefon alabilmek, imdi konsere gidebilmek üzere sufli heveslerle ellerin kapsına varanlara acıyarak bakıyoruz. Bugün hakeza heveslerle yola çıkanların yarın merhamet ve şefkatlilik ihtiyacı duyduklarında sığınacakları ayrımsız büyüklük mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı tutum edebiliyoruz.

“ETLİK ŞEHİR HASTANEMİZİN BIRLIKTE ÜLKEMİZE YAPACAĞI KATKILAR, MİLLETİMİZE VERECEĞİ HİZMETLERİN, BALABAN VE CANLI TÜRKİYE’NİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR ADIM TEŞKİL EDECEĞİNE İNANIYORUM”

Türkiye namına öz gücümüze, potansiyelimize inanarak bu iri dönüşümü bildirme beş altı sıkıntıyla, genişlik nazik kazançla atlatacağız. Etlik Site Hastanemizin üstelik ülkemize yapacağı katkılar, milletimize vereceği hizmetlerin, iri ve güçlü Türkiye’nin inşasında oylumlu tıpkı derece dokuma edeceğine inanıyorum. Bugün burada bu adımı atarken İstanbul’umuza Çam Sakura’yı yaptık. Göztepe Kent Hastanesi’ni, Okmeydanı’nda bire bir site hastanesini yaptık. Kartal Kent Hastanesi, Sancaktepe Şehir Hastanesi ve Yeşilköy Kent Hastanelerini dahi tekrar beraber, hele bile Yeşilköy ve Sancaktepe’yi 45 günde yaptık. Biz buyuz.”

Erdoğan’ın açılış konuşmasının peşi sıra Afiyet Bakanı Fahrettin Âdem, Erdoğan’a, Osmanlı dönemi hattatlarından Galatalı Mehmed İzzet Efendi’nin tıpkısı tablosunu armağan etti. Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Mualla Erbaş’ın dua okumasının ardından hastanenin açılış kurdelesi kesildi.Share: