Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci göl ayağı yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları, Kalabalık’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu vasıtasıyla Fatsa Off-Road Spor Kulübünün karı sahipliğinde Vakıflar Mahallesi’nde oluşturulan parkurda düzenlenen yarışlarda 24 kol savaş etti.

Cıvıl Cıvıl Valiliği, Kargaşa Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç farklı etapta müthiş yarıştı.

Bazı sürücülerin yumruk anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait üstelik gelişim makinesiyle düzlük dışına çekildi.

Vatandaşların rabıt gösterdiği etkinliği, Kalabalık Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar üstelik izleme etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çok adamakıllı geçtiğini ve seyircilerin de esenlik aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini yüksek benzeri spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini faziletli olduğu amacıyla kendimizi ara sıra arama edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, cumbalak atanlar var amma gayet sevinçli. Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın faziletkâr olduğunu vurgulayarak, “Havaların da iyicene olması zımnında bir nice el ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların birlikte seyircileri var. O nedenle gayet sunturlu ve heyecanlı sabık yarışı seyircilerimizin afiyetle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 il ve ilçeden paydaşlık var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Domuzuna ve ateşin aynı yarışma yapıyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.

Share: