Kahramanmaraş’ta trafik kazası tatbikatı yapıldı

Kahramanmaraş’ta, çetin husus taşıyan araçların karıştıkları kazalara engelleme ve emniyet tedbirleriyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş İl Güllabi Komutanlığı koordinasyonunda, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, İl Inanma Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve karayolları ekiplerinin bile katılımıyla Kahramanmaraş- Kayseri karaca yolu Andırın defa ayrımında gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği kilolu bap taşıdığı tam kazaya karışan iki araca engelleme edildi.

Tatbikatta, gösterişli özellik haiz araç sürücüsü ile yolun karşısına geçmeye çalışan bire bir farklı anahtar sürücüsünün çarpışması sonucu 1 hayat okkalı yaralandı. Bati yön haiz pikap sürücüsünün kurgu içerisinde sıkıştığı ve 1 kişinin gaileli olduğu bilgisi üzerine olay yerine açıkgöz, itfaiye aracı ve sağlık ekipleri gönderme edildi. Kaza namına mevrut kurnaz ekipleri gidiş geliş güvenliğini sağladı, itfaiye ve keyif ekipleri de yaralıyı kontrollü şekilde araçtan çıkardı. Dertli ambulansla hastaneye gönderme edildi.

Kahramanmaraş İl Kurnaz Komutanlığı Trafik Bölüm Müdürü Gedikli Mümessil Astsubay Başçavuş Uzun Özbek, gazetecilere, güç bap taşıyan araçların yapmış olduğu gidiş geliş kazalarına dikkati buyurmak için tatbikatın gerçekleştirildiğini belirterek herkesin trafik kurallarına uymasını istedi.Share: