Karabük’te Malumat ve İnovasyon Merkezi inşaatında sona gelindi

Karabük Belediye Reisi Rafet Iyiliksever, Garp Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve bir tane Bilim ve İnovasyon Merkezi inşaatında sona yaklaşıldığını bildirdi.

Hayırperver, yaptığı açıklamada, merkezin yapımına çok önem verdiğini belirtti.

Gün Batısı Karadeniz Bölgesi’nin evvel ve yegâne Bili ve İnovasyon Merkezi inşaatında sona yaklaştıklarını aktaran Hayırsever, “Öğrencilerimiz özellikle kalkmak amacıyla, toplumun eksiksiz kesimlerinin faydalanabileceği merkezimiz, çabucak kentimizdeki öğrencilerimize hizmet etmekle kalmayıp, bölgede evvel ve yegâne olması açısından site turizmini birlikte canlandıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Merkezin, kentin turizm potansiyeline üstelik katkı sunacağına değinen Hayırsever, şunları kaydetti:

“2021 yılının ağustos ayında temeli atılmıştı. Icraat aceleci tıpkı şekilde devam ediyor. İnşaatında son aşamaya geldiğimiz merkezin tenkis bedeli 17 milyon 853 bin lira. Merkezimiz, 100 metrekare idari, 170 metrekare lokanta, 60 metrekare konferans ve seminer salonu, 135 metrekare tematik fen kafe, 45 metrekare bilgi evi kafe, 50 metrekare hediyelik pırtı reyonu, 114 metrekare fizik konsepti, 79 metrekare kimya konsepti, 79 metrekare dirim bilimi konsepti, 39 metrekare hesap konsepti, 29 metrekare coğrafya ve devir konsepti, 154 metrekare göklerdeyim konsepti, 154 metrekare olay yeri inceleme konsepti, 114 metrekare yapay zeka laboratuvarı, 39 metrekare planetaryum ve 29 metrekare ati ekincilik uygulamaları konseptinden oluşuyor.”

Share: