Karabük bir haftada 8 bin sportmen ağırladı

Karabük Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü, ildeki spor tesislerinde son tıpkı haftada 8 bin sporcunun ağırlandığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, “Sporcu Kenti Karabük” sloganıyla şehrin spor ihtiyaçlarını karşılayıp, yenilikçi, özgüven sahibi ve ahlaklı sporcular yetiştirerek sporun seçme dalına yardım sağlamayı uğur edinen müdürlüğün, sporu 7’den 70’e herkesin yaşam tarzı haline aktarmak için çalışmaya bitmeme ettiği belirtildi.

Açıklamada, görüşlerine düzlük sunulan Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Ateşli Çekinmezlik, “Spor turizmine makro yardım sağlıyoruz. Akıbet benzeri haftada tesislerimizde 8 bin sporcuyu ağırladık. Nitelikli ve milli sporcularımızın arttığını düşünürsek, tabanda ferah benzeri düzelme bahis konusu. Yalnız sporcuların değil, vatandaşların birlikte tesislerden canlı şekilde faydalandı. Bu tesislerin ilimize kattığı zenginlikler yalnız performans sporcularının yetişmesiyle ilişkin değil, halkımız bile faydalanıyor. Bu şekilde baktığımızda tesislerimizin sonsuz kullanılması bizi bahtiyar ediyor.” ifadelerini kullandı.

Share: