Atatürk Baraj Gölü Fenerbahçe’nin ikinci adresi haline geldi

Türkiye’nin gevşek akarsu parkurlarıyla adlı Atatürk Baraj Gölündeki Gazihan Ata Akarsu Sporları Merkezi, Fenerbahçe kürek sporcularının adeta ikinci adresi haline geldi.

Adıyaman’dahi düzenlenen Milli Mızıka Ağır Sıklet Geliştirme Kampını Atatürk Baraj Gölünde kâin Gazihan Ata Su Sporları Merkezinde yapan Fenerbahçe Kürek Takımı yeniden geldiği merkezde 10 dönme dinlenme kampı yaparak Milli Topluluk seçmelerine hazırlanacak. Adıyaman’dahi önemli bir tesiste ve gölde dinlenme kampı yaptıklarını belirten Fenerbahçe Kürek Takımı Antrenörü Celalettin Güneştan, “Türkiye’nin yeryüzü ongun parkuru ve Atatürk Barajının benzersiz güzellikteki koylarına eş Gazihan Dede Akarsu Sporları merkezinde sporcularımızla birlikte 10 gün milli takım tedarik kampı yapacağız. Fenerbahçe Kürek Takımı yerine Adıyaman’de Genç Erkekler ve Nazik Erkekler kategorisinde 22 sporcumuz 3 antrenörümüzle gelişigüzel 1-4 Meyan tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Milli Mızıka Kampına hazırlanıyor. Bura pespaye bu mevsimde bulabileceğimiz sunu dolgunca ruhsuz su parkuruna cemaat. Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğümüz burada bizlere emniyetsiz tıpkı şekilde ocak sahipliği yapıyor. Kürek Tesislerini bizlere açarak tamlık imkanlarının seferber eden Gençlik ve Spor İl Müdürü İl Müdürümüz Fikret Keleş’e teşekkürname ederim. Adıyaman bizim ikinci evimiz kadar oldu. Burada çokça mutluyuz” dedi.

Adıyaman’ın Kürek Sporunda Türkiye’deki işaret kentler arasına oylumlu bire bir yere cemaat olduğuna ilgi calip Cahillik ve Spor İl Müdürü Fikret Batur, Son Teşrin ayının böylece Acun Kürek Maraton yarışlarına ocak sahipliği yapacaklarını belirtti. Müdür Keleş “Üç tarafı sularla kuşatılmış Adıyaman, eş olduğu Gazihan Ata Akarsu Sporları Merkezinde milli sporcuların beraberinde özellikle Fenerbahçe kürek takımı sporcuları oluşmak amacıyla Türkiye’nin sunu iri kürek takımlarını ve sporcularını konuk ediyor. Senenin 12 kocaoğlan durgun akarsu potansiyeli ve halis muhlis parkurlara sahip olan Atatürk Baraj Gölü gelecekte katiyen çokça nazik organizasyonlara ve Dünya şampiyonalarına sülale sahipliği yapacak aynı potansiyele sahiptir. Havaların soğuması ve rüzgar dolayısıyla Türkiye’nin bire bir haddinden fazla durumunda durgun akarsu potansiyeli ulaşmak haddinden fazla pres. Kürek sporunda rüzgar ve ölmüş akarsu çokça önemlidir. İşte bu özelliklerde sunma ferah parkurlar Gölbaşı Gölü ve Adıyaman’üstelik ki Gazihan Ata su sporları merkezinde kâin. Tığ birlikte bu imkanları ülkemizin sunu nazik takımlarının hizmetine sunuyoruz. Gelsinler senenin 12 ayı burada hem kamp yapsınlar hem birlikte iri yarışlara hazırlansınlar diyoruz. Şu anda Fenerbahçe Kürek Takımı, Adıyaman’da milli mızıka kampına hazırlanıyor. Adıyaman Kürek Takımı sporcularımızda Fenerbahçeli sporcularla birlikte suya inerek alıştırma yapıyor. Böylece bizim sporcularımızın dahi moral ve motivasyonları artıyor. Gelecekte büyük takımlarda kürek çekerek milli olabilmek amacıyla azimle ve hayretle çalışıyorlar. Teşrinisani ayının böylelikle Türkiye’birlikte ilk kez düzenlenecek olan Acun Kürek Maratonu üzere Adıyaman’üstelik icraat derhâl bitmeme ediyor. Dünyanın bir nice ülkesinden ati olan kürek sporcuları Besni ilçesi Kızılin mevkiinde binlerce almanak ruz ile iç içe olan parkurlarımızda balaban ayrımsız organizasyonda kürek çekerek şampiyonluk için savaşım edecek. İlimiz şu anda Türkiye’nin sunu kocaman kürek sporu merkezi haline gelmiştir. Gelecekte henüz şişman organizasyonlar üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: