İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın sezme anları görüntülendi

Fatih’te PKK yıldırı örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün sözde özel kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı cali kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken düzenlilik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN ARISTOKRAT, YAKALANDIĞINI IÇTIMAI MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Hedef Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye geçen, PKK’nın sözde özel kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’de eylem boşaltmak ve yaptırmak için mevrut; Seydo Botan Gever harf ünlü Mehdi Mıhçı, liyakatli bir operasyonla düzme kimlikle İstanbul’birlikte yakalandı. Güven İstihbarat ve İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte örgen olan ablasının ölümü sonrası terör örgütüne katıldığını anlatan nahoş, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK terör örgütüne katıldım ve bu nedenle sahte kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK terör örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni psikolojik kendisine etkiledi ve 2014’dahi ego üstelik örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada yetişek aldım. Eğitim Bilimi sonrası Martir Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna kadar o bölgedeydim. Sonrasında örgütten sürmek suretiyle Irak’ın Diyana tarafında bulunan köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime bir sahn kurdum ve 2022’ye büyüklüğünde bu şekilde ayrımsız avlu sürdüm. 2022’nin Temmuz ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan da Dert Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye antre yaptım. İstanbul’da bire bir hisse senedi kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan sonraları ailemle görüşüp alışılagelen aynı avlu içerisine buyurmak istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve kuşkusuz ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: