HIRSIZ KENDİ ÇALIŞANI ÇIKMIŞTI; POLİS BASKIN YAPTIĞI EVDE EŞYALARI BULDU

Isparta’de Öz Felaket’un (51), aralarında zat çalışanının bile bulunduğu şüpheliler marifetiyle çay ocağından çalınan 50 bin teklik değerindeki eşyalarının şişman kısmı polisin operasyonuyla ele geçirildi.

*- 3 şüpheliyi gözaltına düz polis, çayhane çalışanı C.Ö.K.’yi da intikal etmek amacıyla çalışmalarını hızlandırdı.

*- Eşyalarına kavuşan Sili Karabulut, “Isparta emniyeti çok saf aynı şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, hisse senedi hanında çayevi işleten Sili Sıkıntı, 29 Ağustos sabahı geldiği aksiyon yerinin soyulduğunu görüp polise fen verdi. İhbar sonrası adrese gelen polis güçleri, Felaket’un ifadesine başvurdu, çevredeki düzenlilik kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 çağ evvel, saat 21.30 sıralarında gelişim yerine mevrut 1’i eş 3 kişinin, öz ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Temiz Felaket, şüphelilerden birinin birlikte çalışan C.Ö.K. olduğunu belirleme etti. Tıpkısı şüphelinin da nakliye işi yaptığını değerlendiren polis, olayla ilişkin iş başlattı. Eşyaların taşındığı nakliyeciye ulaşan polis, çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Anket kapsamında eşyaların bulunduğu evi tayin eden polis, 4 Ilkgüz günü yeğin düzenledi. Polis Güçleri çalınan eşyalardan bazılarını ele geçirdiği evdeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan C.Ö.K.’nin yakalanmasına çalışıldığı öğrenilirken, gözaltına alınan 3 şüphelinin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

‘ÜLKEYİ AYAKTA TUTAN POLİSTİR’

Televizyon ve telsizler aut çalınan eşyalarını dün doğrulama alan Katışıksız Sıkıntı, “Isparta emniyeti haddinden fazla kol ayrımsız şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi. Onlara haddinden fazla teşekkürname ediyorum, zira burada balaban tıpkısı düzentileme var. Hepsinden Cenabıhak razı olsun, Cenabıhak hiçbir devleti ve hiçbir halkı devletsiz, otoritesiz, polissiz, askersiz bırakmasın. Yoksa âlem üzücü niyetli insanların eline geçerse, bu ülkede yaşanmaz. Ülkeyi ayakta markajci polistir, devlettir, askerdir. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum, emeklerine keyif” dedi.

‘AFFETMEYECEĞİM, CEZASINI ÇEKSİN’

Hırsızlığı gerçekleştirenlerden C.Ö.K.’nin annesiyle karakolda görüştüğünü anlatan Münezzeh Felaket, “O harami şahsın annesi ‘Benim çocuğumu affet’ diye niteleyerek tıpkısı şeyler söyledi. Affetmeyeceğim. Bu bir soygun veya hırsızlık değil bu yöntemince yağmadır. Böyle insanların cezalarını çekmeleri gerekiyor kim insanlara gayritabii olsun, benzer olsun. ve bunların cezalarının artırılması gerekiyor. Bir toplumu zehirleyen, bu kadar tipler ve şahsiyetlerdir. Onun amacıyla Cenabıhak polisimize bozulma vermesin” diyerek konuştu.Share: