Fransa’nın Strazburg bölgesinde Türkiye’deki depremzedeler amacıyla müzaheret seferberliği

Fransa’nın Strazburg bölgesinde zihayat Türklerin öncülüğünde, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde kıygın olanlar üzere yardım toplanıyor.

Strazburg bölgesinde dinamik Kahramanmaraşlı taşımacı Mikail Oynar’ın başlattığı kampanya kapsamında bölgedeki Türkler ve Fransızlar ile sınırın gayrı tarafında Almanya’dahi güçlü Türkler depremzedeler üzere seferber oldu.

Yardımlara ilgilendiren geri hizmet kısımda gönüllü adına müteharrik Hataylı gurbetçi Furkan Çelik, AA muhabirine, depremzedeler amacıyla yavru bezi, hijyen malzemeleri, pabuç, faça ve battaniye kadar çeşitli malzemeler topladıklarını söyledi.

Çelik, müzaheret yapılacağı bilgisi yayılır yayılmaz gelişmemiş sürede çokça sayıda malzemenin toplandığını ifade ederek, “Özellikle Türklerin gayreti yardımıyla, ikinci aynı kamyonu yükleme yönünde ilerliyoruz, depolarımız doldu.” dedi.

Yardım aksettirmek isteyenlerin kuyruk oluşturduğunu anlatan Polat, Hoerdt Belediyesinin üstelik depremzedeler için transfer kolisi yardımında bulunduğunu söyledi.

Bölgedeki Fransızların da yardım yaptığını aktaran Polat, “Ümidimiz sunu acul şekilde müzaheret kamyonlarını Türkiye’ye yansıtmak.” ifadesini kullandı.

Share: