DÜRÜST Parti’de Ateş Parçası Ünal’ın hesabına Korkunç Ensesi Kalın getirildi! Ayasofya imamıyla yaşadığı polemik akıllara geldi

AK Tümen Kol Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Ateş Parçası Ünal, geçtiğimiz günlerde tıpkı betik fuarında, “Maatteessüf aynı ekin devrimi yerine Cumhuriyet Altını; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi kısacası bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” ifadelerini kullanmış ve tepkilerin odağına oturmuştu. Ünal’a kendi partisi ve MHP dahil koyulmak amacıyla dayanıklı haddinden fazla siyasi partiden reaksiyon gelmişti.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ünal, esbak YANLIŞSIZ Tümen Kadro Başkanvekilliği görevini bıraktığı açıklayarak, “Zaman bakımından Kadro Başbuğ Vekilliği görevimden affımı temenni ettim. Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne büyüklüğünde şahsıma duyduğu çekinmezlik ve verdiği sorumluluklar üzere müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” dedi.

YERİNE HEYECAN ZENGİN GETİRİLDİ

YANLIŞSIZ Öğür’dahi Ateş Parçası Ünal’dan boşalan Takım Başkanvekilliği görevine DÜRÜST Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı ve Tokat saylav Heyecan Ensesi Kalın getirildi. Temmuz 2018-Mart 2021 ortada birlikte ayrımsız görevi tay tay arabası Zengin, Ünal’a hizmetlerinden çevre teşekkürname ederek şunları söyledi: “Teferruatlı yıllardır partimizde birlikte fariza yaptığımız 64. Hükümet Hars ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Uz Ünal’a hizmetleri, emekleri için teşekkür ediyorum. SELIM Fırka Grubumuzda bilcümle gelişigüzel Milletimize hizmet yolunda çalışmaya bitmeme edeceğiz”

İyi dileklerinden muhit Reisicumhur Erdoğan’a üstelik teşekkürlerini sunan ensesi kalın, “Genel Merkez’den YANLIŞSIZ Öğür Grubuna… Milletimiz, Meclisimiz, Ülkemiz üzere çalışmaya devam. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta tutmak için, MYK ve MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, dualarını bol dileklerini ileten bilcümle dostlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.” ifadelerine vadi verdi.

AYASOFYA İMAMI BOYNUKALIN’LA KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİ

Zengin ismi geçtiğimiz aylarda Ayasofya Camii imamlığından incizap fail Mehmet Boynukalın’la yaşadığı polmeikle gündeme gelmişti. O zaman Ayasofya imamı olan Boynukalın, 8 Mart Acun Emekçi Kadınlar Günü’nde tepki calip ayrımsız paylaşım yapmıştı. Ensesi Kalın de bunu eleştirip, “Bu paylaşımı hatalı buluyorum. Ayasofya Cami İmamı, hakeza bir konuda tweet atmamalı. Eş – erkek meselesine dair dini da referans yaparak, allahsız, kaba açıklamalar yapmayı problemli görüyorum ve bize kâr vermiyor. Eksiksiz tersine incitiyor, kadınları birlikte incitiyor, bu alanda çalışanların yükünü arttırıyor. Ve daha yüce bu açıklamalar siyasetin yükünü artıyor. Siyasa çokça kilolu benzeri gelişim. O yüzden bence cümle özlük işini yapmalı diyerek düşünüyorum” demişti.

“AYASOFYA’NIN ÖZGÜRLEŞTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Ruzname yaratan sözleri sonrasında Boynukalın imamlıktan istifa etmişti. Ensesi Kalın’e ise aynı programda Boynukalın’ın istifa etmesinde seçkin rolü olmadığı sorulmuştu. Varlıklı buna, “Dahlim namevcut ama Ayasofya’nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Bir Tane başına, mutlak” sözleriyle karşılık vermişti.

Bu açıklamaya reaksiyon gösteren Boynukalın ise “İslam ibadet ve hukukuyla hayatımıza sirayet etmediği sürece Ayasofya yekpare manasıyla özgürlüğüne kavuşamaz. Ama açılması bu yönde bir adımdır inşallah. Meselemiz zatî değil. Cenabıhak hidayet versin” demişti.

Share: