Kahramanmaraş’ta silajlık darı hasadı

Kahramanmaraş’ta silajlık darı hasadı

Kahramanmaraş’ta silaj makinesi cerrah yetiştirme kursu sonrası belgelerini alan operatörler, silajlık darı hasadı yaptı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta silaj makinesi cerrah yetiştirme kursu sonrası belgelerini düzlük operatörler, silajlık akdarı hasadı yaptı.

Onikişubat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü ve Suzan ve Abdülhakim Kart Halk Eğitim Bilimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle 12 Aile 2022 tarihinde açılan ve 12 April 2022 tarihinde sona ermiş “Kişi Yürür Silaj Makinesi Operatörü’ kursunu başarıyla tamamlayan 12 kursiyere operatör belgeleri planlı etkinlikle verildi.

Toplam 78 saat süren eğitim programının devamında beherglas kursiyere 48 saati kılgısal yerine gerçekleştirildi. Ağırşak böylecene elan şuurlu ve izinli operatörler eliyle araçlar kullanılacak olup, hasat sezonunun birlikte elan eli nimetli geçmesi amaçlandı.

Düzenlenen programda açıklamada kâin Onikişubet İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, “Imdi arzulu tarım yapınca fakat kudretli oluyoruz. Bugün birlikte burada hem zirai mekanizasyon anlamında en ileri kırat aletleri görmüş olacağız. Hem dahi arkadaşlarımızı belge sahibi yerine bundan sonra işlerini elan profesyonelce, daha akıllıcasına ve hukuka makul yapmalarını sağlamış olacağız” dedi.

Program böylece silajlık mısır hasadı gerçekleştirildi.

Share: