Trabzon’da “Elan koridor varken ailene erbap çık” yürüyüşü yapıldı

Trabzon Ev Dayanışma Platformu, ailenin korunmasına dikkati yolmak için “Elan sıra varken ailene topluluk çık” yürüyüşü düzenledi.

Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan âlem üyeleri, mehter takımı eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları, ailenin korunmasına dikkati çekici döviz ve pankartlarla 15 Orak Ayı Şüheda ve Hürriyet Parkı’na kadar yürüdü.

Yürüyüşe, SELIM Fırka Trabzon Mebus Ilkbahar Ayvazoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, DOĞRU Fırka Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Platform yerine mütekellim Ahmet Asıl, evvel topla tüfekle saldırıp hüsrana uğrayanların zaman insanlığın geleceğine saldırdıklarını belirterek, “İnsanın saf fıtratını becermek, ailenin ve nedeniyle toplumun temelini aksatmak, antrparantez yıkmak amacıyla seçkin makule şeytani eylemlerini aldırmayarak devreye sokmuşlardır. Ne olduğu belgisiz olan cinsiyetsiz tıpkı topluluk inşa etmenin anlamsız çabası içine girip devletimize, milletimize, ailemize, evlatlarımıza ve bizi tığ fail mecmu değerlerimize çekişme açtılar.” ifadelerini kullandı.

Aileyi ve nesli koruyabilmek yerine herhangi bir nev yasal mücadeleyi göstermenin yabanlık görevi olduğunun altını çizen Gerçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nesillerin devamı, insanlığın geleceği bu mücadeleye bağlıdır. Tığ cingöz olursak biliniz ki bu taşmış azınlığın çabası boşa çıkacaktır. Sulu elleriyle iğrenç emellerini temin hayalleri içsiz tıpkısı çabadan öteye gitmeyecektir. Çocuklarımızın, neslimizin arı sili zihinlerini koruyabilmek için toplumun temeli olan ailemize uzatılan bulaşık ellere hapsetmek amacıyla sizleri lazım toplumsal hayatta gerekse toplumsal ve görsel medya platformlarında, hayatın seçkin alanında topyekun bire bir mücadeleye ve farkındalık oluşturmaya nida ediyorum. Eş değerlerimizi ayakta sancımak üzere kızlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, yaşlılarımız, çoluk, bala tekmil familya efradımızla devletimizi, kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve kendisinde güçlük hisseden herkesi yegâne curcunalı olmaya ve gelişigüzel savaş etmeye çağırma ediyoruz.”

Soy’in konuşmasının ardından grup hadisesiz şekilde dağıldı.

Share: