Bayburt Belediyesi depremzedeler için arkalama kampanyası başlattı

Müzaheret çağrılarının peş peşe geldiği ve vatandaşların yardım etmek amacıyla seferber olduğu Bayburt’ta, Bayburt Belediyesi dahi benzeri yardım kampanyası başlattı. Saat 17.00’ye büyüklüğünde yardımları akseptans edecek olan Bayburt Belediyesi, tamamlanan nakıs ihtiyaçların arkası sıra müzaheret tırını yer sarsıntısı bölgesine gönderme edecek.

Bayburt Belediyesinden yapılan müzaheret çağrısında ise, şu ifadeler düzlük aldı: “Bugün sabaha cebin meydana mevrut ve suret üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan, Bayburt ve birçok ilde hissedilen 10 şehrin etkilendiği depremin ardından Belediyemiz marifetiyle müzaheret kampanyası düzenlenmesi kararı alınmıştır. Kuru besin, kullanılmamış elde etmek, ısıtıcı, çocuk bezi, abla ve battaniye yardımlarının yapılacağı kampanya çerçevesinde yardımseverler, yardımlarını bugün saat 17.00’ye kadar Bayburt Belediyesine iletebilirler.”

Yardımların çabukça arkası sıra ise yardım tırı ant kaybetmeden depremzedelere ulaştırılmak amacıyla yola çıkarılacak. – BAYBURT

Share: