Karabük’te Balıklarkayası Kavşağı asıl atma töreni düzenlendi

Karabük’te, Balıklarkayası Battı Artık Kavşağı amacıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

Vali Fuat Gürel, Karabük Belediyesi eliyle başlatılan projenin esas atma töreninde yaptığı konuşmada, şehirlerin büyüdüğünü, kentteki çevirgeç sayısının ise sonuç yıllarda 26 binden 72 bine çıktığını söyledi.

Türkiye’de insanların zenginlik seviyesinin yükseldiğini tamlayan Gürel, “Hep bu gelişmeler sonucunda şehirlerin altyapılarının büyütülmesi gerekiyor. Şehrimizde birçok alanda yatırımlar var. Bağlanak kardeşlik süresince uğraşırsak şehrimizin sorunlarını çözmede muvaffakiyetli oluruz. Karabük’te yapılan yatırımların tüm irtibat, el birliği içerisinde yapılıyor. Tığ yöneticiler bu angajman ve beraberliği sağladığımız müddetçe Karabük çok elan ileriye taşınacak.” dedi.

Gürel, Demir-Polat ve Balıklarkayası kavşaklarının yapımı tamamlandığında gidiş geliş yoğunluğunun çok azalacağını kaydetti.

DÜRÜST Fırka Karabük Mebus Halk Ünal bile 2002’den bu yana Karabük’e yapılan hizmetleri anlattı.

DOĞRU Fırka Karabük Mebus Niyazi Güneş de projenin site trafiğini bati şekilde rahatlatacağını dile getirdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili da proje için Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 100 milyon teklik emniyet sağlandığını söyledi.

Projenin maliyetinin yaklaşık 100 milyon liralık olduğunu tabir eden Yardımsever, “Karabük’ün 100 senelik kenar problemini çözmüş olacağız. Projeyi haddinden fazla gelişmemiş aynı sürece tamamlayacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların arkası sıra yapılan dua ile projenin temeli atıldı.

Törene, İl Bitirmiş Komutanı Acayip Sim, İl Inanma Müdürü Paha Yırtar, Yenice Şehremini Anlaklı Çaylı, Eskipazar Şehremini Hüseyin Dönmez, İl Umumi Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, SELIM Tümen İl Başkanı İsmail Altınöz, MHP İl Başkanı Kesat Kar, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Share: